| anonim_4396 a întrebat:

Salut!
De la o vreme mi se incarca foarte, dar foarte greu netul.
Dau un mesaj pe whap si nu se trimite și cand este sa primesc, nu mi se incarca.
Net am, am si verificat. Factura este plătită. Nu am făcut nicio setare sau ceva.
Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Scorillo a răspuns:

Daca ti se intampla doar intr-o anumita zona inseamna ca semnalul e slab, te afli prea departe de antena sau esti ecranat de ceva. Daca ti se intampla si in alte locatii e vina telefonului. Cauza poate fi un defect fizic al telefonului sau a SIM-ului, sau ai probleme software -(spatiu liber prea mic/setari nefericite/ aplicatii care trimit sau primesc date in background si iti consuma latimea de anda)/programe alterate

3 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Poate se intampla cand nu ai semnal, gen la metrou sau in padure.
Daca nu e cazul, suna la provider si te vor rezolva ei.

| Scorillo a răspuns:

? Se incarca pe ce? Telefon, PC, laptop, tableta? Ai router? Cum ajunge netu' la tine? Cablu/fibra, retea mobila? Whap - ce e aia?

| Anonimu7041 a răspuns (pentru Scorillo):

Pe telefon. Nu am precizat. Am date mobile.

| Scorillo a răspuns (pentru Anonimu7041):

Daca ti se intampla doar intr-o anumita zona inseamna ca semnalul e slab, te afli prea departe de antena sau esti ecranat de ceva. Daca ti se intampla si in alte locatii e vina telefonului. Cauza poate fi un defect fizic al telefonului sau a SIM-ului, sau ai probleme software -(spatiu liber prea mic/setari nefericite/ aplicatii care trimit sau primesc date in background si iti consuma latimea de anda)/programe alterate