| DulceCaLamaia a întrebat:

De ce nu pot sa trimit mesaje daca sunt utilizator junior?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde cum are setat profilul cel căruia dorești să trimiți un mesaj, la "Editare profil" -> "Vreau să primesc mesaje de la:". Sunt 4 opțiuni în total: "Toţi membrii TPU", "Toţi membrii seniori TPU", "Prietenii mei de pe TPU" şi "Nici o persoană".

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa trimiti mesaje, chiar daca esti junior, dar numai la utilizatorii care au ales sa seteze sa primeasca mesaje de la toti ceilalti utilizatori. Setarea implicita, atunci cand s-a introdus categoria de junior, a fost ca se primesc mesaje numai de la seniori. Unii utilizatori, printre care si eu, au ales setarea sa primeasca de la toti. Numai bine!

| zdrangoi a răspuns:

Nu vrei tu sa te potolesti!
deja m-am plictisit sa-ti spun.
cine pune "botu" sa fie sanatos.
pa-pa!

| zdrangoi a răspuns:

Nu te urmaresc, dar devii banal.

| sorinL1 a răspuns:

Asa sunt regulile. Asteapta sa devi Senior (in jur de 10 zile de cant ti-ai creat contul).

| liviufirst a răspuns:

Hi! Si eu daca am cont de 200 zile, cat trebuie sa mai astept? Cica trebuie sa ai 100 de raspunsuri (marcate doar 5/zi, maxim) si atunci devii senior.Adica fa-ne noua trafic intai si apoi mai vedem noi.Asa ca succes la raspunsuri.