| J0B0MAT a întrebat:

De ce primesc mult mai târziu notificări când postează o întrebare sau un răspuns unele persoane?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Acest lucru se întâmplă cu utilizatori, care se află "sub urmărire" dintr-un motiv sau altul, cu utilizatori noi, care sunt în "perioada de probă" sau cu utilizatori, care au încălcat încrederea adminilor în trecut, au fost suspendaţi, de exemplu. Sistemul este setat în aşa fel, ca notificările de la ei să apară mai târziu şi ca moderatorii, în caz de nevoie, să aibă timp să raporteze/elimine postările lor, înainte să le poată citi toţi. Este o măsură de siguranţă.

| J0B0MAT explică (pentru NOname):

Am înţeles acum. Mersi frumos.happy

| NOname a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cu plăcere.

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca trebuiesc aprobate de catre administratorii TPU.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Asta se întâmplă pentru că "Roboţelul TPU" este foarte BĂTRÂN şi NU mai face faţă "traficului" rolling on the floor
Uneori au fost întârzieri de 5-8 ore ( în cazul meu ); ca să NU mai amintesc de situaţiile în care NU am primit mesaj DELOC sad

Toate cele bune!

| J0B0MAT explică (pentru bursuc001):

Dar e ciudat că mereu se întâmplă cu aceleaşi persoane sau uneori cu persoane cărora le las un răspuns pentru prima oară.

| bursuc001 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Interesant aspectul!
Nu l-am observat, dar este posibil...

Eu am "păţit-o" cu mai mulţi useri şi n-am observat un anumit "tipar".

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai probabil trebuie si o aprobare.
Dar e bine ca primesti happy
Eu primesc notificari si cand dau pe ele nu imi apare mesajulhappy, il baga dupa cateva minute.

| LePotato a răspuns (pentru DoarBogdan):

"Eu primesc notificari si cand dau pe ele nu imi apare mesajulhappy, il baga dupa cateva minute." - Aia se intampla la intrebarile unde s-au dat peste 30 raspunsuri.

| DoarBogdan a răspuns (pentru LePotato):

Bine de stiut -_-

| J0B0MAT explică (pentru DoarBogdan):

Păi asta dacă e pe a doua pagină, care se încarcă mereu greu.Dar eu nu mă refer la asta. Pur şi simplu, dau peste întrebări ale prietenilor, dar notificarea îmi apare după o jumătate de oră sau o oră. Sau las un răspuns cuiva şi primesc notificare peste 3 ore că a comentat ceva, iar când dau să văd comentariul, în realitate era lăsat la câteva minute.

| J0B0MAT explică (pentru LePotato):

Da, ştiu asta.Vezi ce i-am răspuns lui Bogdan.

| DoarBogdan a răspuns (pentru J0B0MAT):

Stiu ca nu te referi la asta...
Eu am spus o alta problema, scuze.
Pai legat de problema ta sincer nu stiu de ce... Poate e chiestie de aprobare... Nu sunt suficient de "batran" pe TPU cat sa imi dau seama happy
Mie unul nu mi s-a intamplat asta pana acum.
Dar am putea sa intrebam pe cei de la TPU de ce e asa...

| LePotato a răspuns (pentru J0B0MAT):

Ce spui tu, patesc cu un user (pe care l-am avut la "ignore list")

Si faza cu "30 raspunsuri", cred ca e anti spam.

| Fatamuntilor a răspuns:

Masinaria, sistemul. robotelul o fi inghetat din cauza temperaturilor scazute care s-au anuntat in ultimul timp si se rulaeza mai greu de parca sediu TPU ar la Polul Nord rolling on the floor
Sunt zile cu trafic intens cand sistemul merge mai greu, sunt useri pusi sub observatie si postarile lor apar cu intarziere...sunt cazuri si cazuri!
La contact ai scris? Macar sa-i dai de lucru Cristinei!

| alexandrualind a răspuns:

Pentru ca trebuie sa astepyi sa se incarce.

| Daniellllll1 a răspuns:

Eu notificarile le primesc dupa 20-30 secunde maxim.Norocul meu! big grin