| Reanna a întrebat:

De fiecare data dupa ce raspunzi la o intrebare ti se pun niste intrebari legate de intrebarea aceea (daca e scrisa corect, etc.). Intrebarea mea este la ce se refera "Ai postat-o pe prima pagina?".

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

S-ar putea traduce și așa:
"Este o întrebare bună/urgentă/interesantă? Ți-ar plăcea să o vezi sus în baner sau la "Populare"? Iar celorlalți? Ar ridica nivelul site-ului sau din contră, i-ar crea o imagine negativă?".

Cam acestea sunt întrebările pe care ar trebui să ți le pui atunci când completezi punctul respectiv.

NOname
| NOname a răspuns:

Iar "prima pagină" este acea pagină care ți se deschide imediat cum accesezi site-ului, adică prima, cea mai vizualizată, dar care se schimbă repede și mereu se reîmprospătează cu întrebări noi.

Grija administratorilor probabil este ca pe pagina respectivă (care este "fața site-ului") să apară întrebări cât de cât decente, interesante sau care necesită un ajutor cât mai urgent, nu teme și spam (care apropo, trebuie raportate).

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate sunt postate inițial pe prima pagină, vin succesiv.
La care am răspuns și are un minim de răspunsuri (1-2 la număr) o postez pe prima pagină prin prisma importanței și conținutului, dorind să primească mai multe răspunsuri care să-i fie de folos.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
e ceva de genu. daca tu ai fi un jurnalist, ai pune intrebarea/subiectul respectiv pe prima pagina? asa si aici, iti cere o parere despre poastarea acelei intrebari pe prima pagina.
O seara minunata sa aihappy

| Musique a răspuns:

Prima pagină= http://www.tpu.ro/