| ElllyEllena02 a întrebat:

Hei, pe celalalt cont al meu de TPU.ro pe care sunt utilizator senior de ceva zile imi spune dupa ce raspund la intrebare sa spun daca categoria era corecta, etc.
Intrebarea mea este, la ce se refera prin "Ai postat-o la prima pagina?" la ce se refera prin acea intrebare?
Funda!

3 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Întrebarea aceea se referă la valoarea întrebării. Având doar cinci steluțe la dispoziție, trebuie să alegi notă.
O steluță: întrebarea aceea nu-și avea rostul mai deloc;
Două steluțe: întrebarea nu era chiar așa de interesantă;
Trei steluțe: întrebarea era interesantă, dar a mai fost pusă de un milion de ori;
Patru steluțe: întrebarea era bună, își găsea un răspuns logic, dar nu extraordinară, mai ales din punct de vedere gramatical;
Cinci steluțe (maximum): întrebarea era perfectă.

În acest fel Administratorii își dau seama dacă această comunitate "are cap când pune întrebări".

| MrAngelus a răspuns:

Daca ai posta-o pe prima pagina inseamna ca tu consideri ca intrebarea este destul de buna si interesanta astfel incat sa apara pe pagina principala a site-ului.

| daassh a răspuns:

Da intrebarea la care ai raspuns daca ai posta-o pe prima pagina, cand raspunzi la niste intrebari, apoi la finalul fiecareia ai un formular de intrebari la care trebuie sa raspunzi.Succes!