| Lisiele a întrebat:

Eu nu inteleg un lucru:eu pun o intrebare normala, in termenii bunului simt si este refuzata.Altul pune o intrebare la misto, fara logica si nesimtita si este aprobata.
Mie nu mi se pare corect.
De ce se intampla asta daca vezi doamne site-ul are admini si experti?

Intr-o societate nesimtita daca te comporti cu bun simt ajungi sa fii ignorat.

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Bine ai venit in lumea noastra cruda si nedreapta! happy

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Dacă ne-ai da copy-paste-ul postării la care te referi, poate te-am putea lămuri. Aşa ar trebui să te credem pe cuvânt şi să venim cu presupoziţii.
Este posibil ca ceea ce ţi se pare a fi "o intrebare normala, in termenii bunului simt" să nu fie tocmai aşa. Oamenii au tendinţa de a fi subiectivi, mai ales când este vorba de ei înşişi.
În rest, poţi oricând să ceri explicaţii/reanalizare la Contact.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În definitiv, n-am înţeles ce ai de pierdut dacă ţi s-au şters câteva postări...
Da, ai pierdut puţin timp în care ai scris acele răspunsuri happy
Şi nişte amărâte de puncte cu care, oricum, NU ai ce face laughing

Şi mie mi s-au şters 124 de răspunsuri ( în 2 ani ) care NU au încălcat Regulamentul TPUwinking
Iar dacă am cerut "reanalizarea", mi s-a spus că au fost şterse odată cu întrebarea la care am răspuns ( deoarece întrebarea respectivă ar fi încălcat Regulamentul )...

Ok, asta-i viaţa, n-ai ce face happy

De asemenea, site-ul are DOAR 2 Admine care NU fac faţă volumului de muncă existent sad
Iar "Experţii" NU se implică în chestiile astea...

Iar dacă, într-adevăr, mai "scapă" şi postări care încalcă Regulamentul, acestea sunt ŞTERSE de Admine în câteva zile, ori sunt raportate de useri şi sunt şterse automat!

Apoi, aşa cum spunea şi @NOname, ar fi fost bine-venit un copy & paste după întrebarea care zici că ţi-a fost refuzată!
Asta ca să ne putem da cu părerea "la obiect", nu la modul general...

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sa inteleg ca ti-a fost stearsa o intrebare?
O fi intrebarea ta de bun simt, dar mai sunt si alte reguli ce trebuie respectate. Citeste intrebari frecvente sa vezi cum sta treaba.
In plus poti raporta intrebarile puse la misto scriind la contactat.

Hai, ca tuturor ni s-au sters postari.
Cica daca nu ai postari sterse pe TPU, nu ai cont laughing

| dragosbogdan001 a răspuns:

Daca ti se pare ca intrebarea ta a fost respinsa fara motiv, consulta regulamentul. Daca nu gasesti motiv, atunci cere reanalizarea.

| Lisiele explică (pentru dragosbogdan001):

Aceeasi chestie m-i s-a intamplat si in urma cu 2 luni si am cerut reanalizarea asa cum spui tu, plus ca am contactat admini si nimeni nu mi-a dat un motiv rezonabil pentru care m-i s-a sters intrebarea.Prin urmare aceasta solutie nu da roade, asa ca am hotarat sa intreb aici poate imi vinde cineva vreun pont.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru Lisiele):

Nu ai primit pe e-mail nimic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dau dreptate, sa stii...
Pentru ca eu sunt unul din aia carora li se aproba intrebarile, chiar daca sunt la misto si fara logica (si uneori si nesimtite)...
Serios vorbind, TPU-ul are si el ``greselile`` lui, precum si noi avem greselile noastre - ca sa parafrazez un citat din...din...Am uitat unde-am auzit asta.
In fine,nu putem sa-i cerem sa fie perfect, pentru ca nici noi nu suntem, asta voiam sa zic.
Stiu ca nu te-am ajutat, da` am incercat sa te sustin.
Adica tin cu tine.
Nu te cunosc, da` oricum cu TPU-ul n-as tine niciodata...

| Hakuouki a răspuns:

Eu am mai multe postari sterse in 2 luni, decat au altii in 2 ani, dar culmea, cele in care ma exprim mai putin decent au ramas. Asta e, asa se face treaba buna.