| PisoiashDragalash a întrebat:

Hei! Mi-am facut cont pe TPU de 2 zile. Imi poate explica cineva cum se da funda sau cum se primeste? Multumesc!

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Bine ai venit! In dreptul raspunsului pe care il consideri cel mai bun se afla fundita. Dai clic pe ea, si ai premiat raspunsul.Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit happy

| PisoiashDragalash explică (pentru EmaS):

Multumesc!

| EmaS a răspuns (pentru PisoiashDragalash):

Cu multa placere.Si daca vei incerca sa dai raspunsuri pertinente sa ajuti cu siguranta vei fi rasplatit/a.

| vali1985 a răspuns:

Funda este concoarda portocalie.
Apesi pe ea si se face portocalie.
Funda se primeste pe merit.
Ea se mai numeste si raspuns castigator.

| MrAngelus a răspuns:

La fiecare raspuns de la propria ta intrebare ai o funda sub care scrie "Declara raspunsul castigator". Dai click pe ea. Dupa te intreaba daca esti sigur, iar tu spui ca da, e OK.

Dintre toate raspunsurile oferite pentru o intrebare, castigator este acel raspuns care se dovedeste a fi cel mai inteligent si cel mai de folos pentru persoana care a pus intrebarea respectiva, fie prin desemnare de catre aceasta persoana, fie prin desemnare in mod automat, in functie de numarul de voturi "folositor" si "inteligent" primite de la membrii comunitatii.

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| Laura1092 a răspuns:

Funda ti-o da cel care a pus intrebarea. Funda=raspuns castigator.

| Crucified a răspuns:

Cineva cand rapunde la o intrebare este in dreptul raspunsului o funda ca si cum ar avea..sa zicem, contrast(nu stiu daca am zis corect), sters iar apoi cand indrepti mouse-ul spre ea se face portocalie si dai click si gata!