| CopaculVerde a întrebat:

Hei! Nu pot sa gasesc cumva vreun prieten pe TPU? Adica sa.i caut numele si sa.l adaug la prieteni? Ce alta metoda as putea folosi?

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Intra pe profilul fiecarui utilizator, sub poza de profil exista optiunea Adauga prieten...ori intra pe profilul tau si selecteaza acceptarea prietenilor automat.
O ZI BUNA SA AIhappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a trimite Cereri de prietenie, dai click pe numele ( ID-ul ) userului respectiv, vei fi redirecţionat/ă pe profilul acelui user şi acolo ai opţiunea "Adaugă ca prieten" ( o "tastă" verde ) - dai click pe ea, eventual îi scrii şi un mesaj, apoi confirmi trimiterea Cererii de prietenie.

Mai urmează ca ( persoana căreia i-ai adresat acea Cerere ) să o şi accepte...

Se va trimite un mesaj ( în funcţie de setările contului acelui user ) prin care îi soliciţi prietenia, iar dacă o aprobă, atunci va apărea în secţiunea "Prieteni".

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Dacă îi cunoşti numele ( ID-ul de user al ) persoanei respective, atunci poţi să o cauţi în "Clasamentul general" al userilor ( introduci numele/ID-ul în a 2-a căsuţă de căutare şi apeşi tasta "Caută" ) :
http://www.tpu.ro/useri/clasament-general/

Sau cauţi pe Google "profil x TPU"...

| Fatamuntilor a răspuns:

Cel mai simplu.Clic aici http://www.tpu.ro/useri/clasament-general/.Sub fiecare utilizator scrie cu verde,, adauga prieten.''Dai clic si astepti ca respectivul sa accepte...sau nu. Oricum vei primi notificare daca cererea ta a fost accepta sau respinsa!