| 123456789010 a întrebat:

Hei, TPU. Sunt o utilizatoare noua pe acest site si nu stiu cum sa imi editez contul. Ma puteti ajuta si pe mine cu niste expicatii cat de cat mai detaliate, va rog? Voi acorda funda. Si mai vreau sa stiu daca acest site este ca si Brainly. In sensul in care primesc puncte cand raspund la o intrebare si mi se scad puncte cand pun o intrebare. Multumesc.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Cum castig puncte pe TPU?
Acumulezi puncte de fiecare data cand oferi raspunsuri. De asemenea, castigi puncte si prin voturile primite pentru raspunsurile tale.
- pentru postarea unui raspuns (aprobat) veti primi 50 de puncte;
- pentru postarea unei intrebari nu se mai ofera niciun punct si nici pentru votarea raspunsurilor postate de altcineva;
- atunci cand un raspuns este ales castigator, cel care l-a postat primeste 100 de puncte;
- pentru fiecare vot "folositor" sau "inteligent" primit, se ofera cate un punct.
Se acorda puncte suplimentare pentru rapiditatea cu care postezi un raspuns: primul raspuns postat pentru o intrebare valoreaza 50 de puncte; al doilea - 40 de puncte; al treilea - 30 de puncte; al patrulea - 20 puncte; al cincilea raspuns - 10 puncte.
Pentru a vedea care dintre intrebari nu au niciun raspuns/ au un raspuns/ au doua raspunsuri/ au trei raspunsuri, intra aici.
Aici castigi puncte /fundite si voturi si nu ti se scade nimic daca postezi.
Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
Acceseaza acest cont.
Cum imi pot modifica datele contului?
Iti poti edita datele de pe profil dupa ce te loghezi din sectiunea "Setarile contului meu" sau accesand http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/. Tot aici iti poti schimba si fotografia de profil sau sa iti editezi datele de logare (adresa de e-mail si parola).
Modifici apoi salvezi.
O zi buna :)

2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Http://www.tpu.ro/setarile-contului-meu/
Urmezi pasii.Nu uita salvezi dupa fiecare modificare.In cazul in care vrei sa-ti pui/ schimbi poza de profil trebuie sa astepti sa fie cercetata si aprobata de admini in cel putin 24 de ore.
Nu se scad puncte cand pui o intrebaree.
Uite cum castigi puncte aici
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#10