| R1e2b3e4c5a6 a întrebat:

De ce atunci cand pun o intrebare si vreau sa dau funda ma lasa sa dau doar la anumite peronae. nu la toate straight face? Ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Trebuie sa mai astepti ca sa iti apara fundita si in dreptul raspunsului pe care doresti sa il premiezi. Intra din nou.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
O fundita se da doar la singura persoana si odata declarata fundita, nu te mai pori razgandi, celorlanti le poti da voturi.
uite aici cum dai fundita.
Funda se da raspunsului castigator, este o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...
in momentul in care tu ai pus o intrebare pe site, astepti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand crezi ca ai gasit raspunsul multumitor, poti declara castigator acel raspuns, dand click pe acea fundita, odata declarat castigator, numai poti da altcuiva o alta fundita, la restul raspunsurilor le poti da vot, sub fiecare raspuns exista optiune Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile
O zi frumoasa sa aihappy

| PySy12345 a răspuns:

Poti da funda doar unei singure persoane pentru ca se considera: "cel mai bun raspuns!"
Sper ca teám ajutat kiss Bye big grin