| RainmakerX a întrebat:

Hey TPU... intrebare legata de campionul zilei.
Atunci cand esti campion pentru o anumita zi esti declarat instant "campionul zilei in acea zi" (Adica la 00 00 urmatoarea zi) sau astepti? Si cat astepti?

Cum vad si eu campionii de saptamana aceasta (luni si marti)?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU eşti declarat instant "campionul zilei in acea zi"!

Trebuie să ai RĂBDARE!

Răspunsurile date de useri sunt verificate "manual" ( "bucată cu bucată" ) - deci, durează ceva timp ( câteva zile )...
Avem DOAR 2 Admine şi, în mod evident, NU fac faţă volumului de muncă existent uneori :(
În zilele următoare ( în week-end NU se lucrează ) Adminele vor reuşi să posteze şi topul aferent zilelor respective :)

Totuşi, uneori durează chiar şi 2 săptămâni pentru a valida topul din unele zile ( în care s-au dat foarte multe răspunsuri )...

Campionul zilei trebuie să dea cele mai multe răspunsuri într-o singură zi; între orele 0, 00-24, 00 ( iar la ora 24, 00 să ai cele mai multe răspunsuri date, răspunsuri care să RESPECTE Regulamentul ).
NU contează dacă a răspuns primul sau ultimul la o întrebare; se ia în calcul doar un SINGUR răspuns la fiecare întrebare ( chiar dacă mai faci 10 comentarii la aceeaşi întrebare ),...

Poţi verifica pe ce loc eşti în top la linkul :
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/

Dacă vei fi validat/ă ca şi câştigător/câştigătoare a topului aferent unei zile, atunci îţi va apărea la profil un "badge" special ( o "insignă" ) cu "Campionul zilei" :)

Vezi detalii la linkul :
http://www.tpu.ro/blog/?p=4707

http://www.tpu.ro/blog/?p=3717

Vezi şi "Campionii pe zile" la linkul :
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/zile/

Toate cele bune!

12 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
Uneori se afiseaza in timp real, uneori, astepti si 3-4 zile.
Avand in vedere ca raspunsurile sunt verificate manual, se presupune ca ai de asteptat.
Acum depinde cat de multe raspunsuri au fost date in acea zi.
Aici poti vedea topul campionilor.
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/zile/
O zi buna sa ai:)

| Croampa a răspuns:

Haaa... ai de asteptat vreo saptamana, poate mai mult pana apar badge-urile. Toate raspunsurile de la cei care voi fi declarati campionii zilei sunt verificate manual de catre admini, deci dureaza!

Sper ca te-am ajutat! big grin

| RainmakerX explică (pentru Croampa):

rolling on the floor Am dat 110 raspunsuri ieri ca sa fiu sigur ca iau si eu badge (teoretic nu asta a fost intentia doar ca pe la ora 10 dimineata eram cu 30 de raspunsuri inaintea celorlalti deci am zis ca e pacat sa pierd avantajul.Acum nici nu e ora 10 si uite cate raspunsuri au altii...).Am luat la rand tot ce am stiut de pe la adolescenti, cultura generala si religie :3

| Croampa a răspuns (pentru RainmakerX):

Eu cu vreo 70- 80 am facut badge-ul! laughing
PS: stii ca poti castiga campionu' lunii si iei un premiu mai mare, nu?

| RainmakerX explică (pentru Croampa):

Aveam o idee doar ca nu sunt genul care sa alerge dupa premii. Am vrut doar sa ma asortez cu voi, sa am si eu badge.

| Croampa a răspuns (pentru RainmakerX):

Oricum e naspa cand se trag premiile... eu am fost campionu' zilei in Decembrie si abia prin Februarie au tras din Decembrie! straight face
Oricum e fain badge-ul, te simti mai " special" sa stii ca nu toti il au! big grin

| RainmakerX explică (pentru Croampa):

Da,asa este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am primit repede badge-ul. A doua sau a treia zi m-am trezit cu el.
Daca nu ti-a apărut, mai astepti o zi doua, si dupa trimiti mesaj adminelor sa le spui ca nu ti-a apărut.

| WarriorCat a răspuns:

Nu, fiecare raspuns este verificat manual de catre admine.
Avem doar doua admine, deci munca este excesiv de mare :(
Poate dura o saptamana. Nu conteaza cantitatea raspunsurilor date, ci si calitatea.
http://www.tpu.ro/campionul-zilei/zile/

| RainmakerX explică (pentru WarriorCat):

Stiu,multumesc pentru informatii!

| WarriorCat a răspuns (pentru RainmakerX):

Cu mare drag!