| anonim_4396 a întrebat:

Încercați să cunoașteți oamenii noi sau va lăsați duși de val cu prima impresie? Că de exemplu aici pe TPU, câți dintre voi va uitați peste profilul unui user și citiți întrebările sau răspunsurile?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ma mai uit pe intrebarile celor care posteaza. De multe ori uita ce au scris in alte intrebari cam pe acelasi subiect.
De exemplu, unul avea in februarie 19 ani, apoi daca posteaza prin luna mai, are doar 17 ani. Daca ii spui asta, te mai si jigneste.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu mă uit uneori.

| SilentRain a răspuns:

Eu fac asta pe TPU rare orii cand îmi atrage atenția cineva in mod deosebit
In realitate contează cum se exprima, ce subiecte discuta, pasiunii
Cate o dată dau de oamenii faini și în alte nu
Dar nu e o problema
Nu-mi place de cineva, îl ignor și gata

| Invictusman a răspuns:

Ma uit frecvent la întrebările și răspunsurile unor useri înainte sa ii răspund.
Nu trag o concluzie mereu după prima impresie fiindcă poate ca, unii sunt puțin mai rezervări în răspunsuri la început, emotivi, sau nu pun unele întrebări pentru a nu fi judecați, asta și unii useri vechi o cam fac de multe ori, se feresc, nu vor sa își afișeze vulnerabilitatea pentru a nu fi atacati eventual într-o posibila cearta cu vreun user, de aia userul Sierra deși e o nemernica/nemernic nu o pus niciodată o întrebare despre ea.

Sunt efectiv aceeași useri dar cu conturi noi, de multe ori ii recunosc destul de ușor.

Care chiar sunt noi își cam vad de treaba în general.

Înainte în funcție de întrebările anterioare le răspundeam cand puneau o întrebare noua, deja știam ce problebe au, prin ce trec.

| MariaQuenn27 a răspuns:

Eu mă uit la răspunsuri (doar la răspunsuri)