| Bacemi a întrebat:

Cati dintre voi stiti sa depasiti unele prime impresii?

Cititi articolul acesta : http://lifestyle.ele.ro/Prima_impresie_cat_este_de_impor tanta__--a4486.html

Si mai important, vizionati acest video : http://www.youtube.com/watch?v=S5EnApSZnIE

Uitati-va cum aceasta doamna da o palma morala tuturor si reuseste sa transforme o prima impresie in ceva sublim prin performanta ei. Uitati-va cum cei care o ironizau cateva momente in urma incep sa o aplaude furtunos.

Cati dintre voi aveti rabdarea ca sa ajungeti la momentul in care cei care merita primesc aceste aplauze? De ce de cele mai multe ori se renunta imediat dupa prima impresie agatata de ironie si nu avem rabdare sa cunoastem cu adevarat pe ceilalti?

Răspuns Câştigător
| HaChick a răspuns:

Fiecare primeste aplauzele meritate, mai devreme sau mai tarziu. Totul difera de persoana in cauza, exista persoane care se lauda si cu ce nu au (facut). Insa, majoritatea persoanelor poseda talente nedezvaluite, prefera sa le tina doar pentru ei, pentru ca daca ar soca prin excelenta, "publicul" ar avea pretentii tot mai mari, ori pentru acea persoana acest talent trebuie sa ramana doar la un stadiu de HOBBY, scopul ei in viata fiind legat de alte pasiuni. Parerea mea e ca prima impresie e lasata intentionat de catre o persoana (cu exceptia accidentelor) iar ceea ce vezi e ceea ce vrea acea persoana sa vezi la ea in momentul respectiv. In realitate acea persoana poate fi complet diferita fata de prima impresie. Ceea ce vroiam sa spun e ca sunt persoane carora nu le place sa atraga atentia asupra lor, vor sa treaca nevazuti si sa fie lasati in pace majoritatea timpul, dar uneori simt nevoia de a-si demonstra adevarata valoare - atunci apare socul publicului iar valoarea lor e QED (quod erat demonstrandum).

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din graba, superficialitate, si egoism.