| anonim_4396 a întrebat:

Credeti in prima impresie sau asteptati sa cunoasteti omul mai bine ca sa va pronuntati?

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Intelept este sa astepti sa cunosti omul mai bine.Ca doar din experiente neplacute s-a nascut gandul:"Aparentele inseala".

| kukubau a răspuns:

Ideal ar fi sa cunoastem omul, practic credem in prima impresie si catalogati omul imediat, asa suntem majoritatea.

| Astaeparereamea a răspuns:

Omul trebuie citi ca pe o introducere la o carte, asa cred eu, pe urma iti dai cu presupusul

| xandra_3994 a răspuns:

Eu cred in prima impresie, dar nu este rau nici sa astepti sa-l cunosti mai bine