| cateluuus a întrebat:

Nu mi se trimit emailul de confirmare si mi-am scris corect emailul.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, trebuie să îţi accesezi contul de e-mail cu care te-ai înscris pe TPU şi acolo ai un link de confirmare ( dai click pe el )!

Verifică şi în folderul de "Spam"...

"15. De ce nu mai pot posta intrebari si raspunsuri?
Daca ai postat 10 intrebari si raspunsuri, dar nu mai poti continua, e din cauza ca nu ti-ai confirmat adresa de e-mail. Poti solicita retrimiterea mesajului pentru confirmarea adresei de e-mail de la Editare date profil." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#15

Dacă, totuşi, nu reuşeşti să găseşti/primeşti acel e-mail, atunci trimiţi un mesaj din secţiunea "Contact" - colţul dreapta sus, ori de la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să verifici în "Spam" şi, eventual, să mai aştepţi.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta. Stiu ca ai verificat in "Spam" si ca probabil ai asteptat, dar iata ce am facut eu:
1) Am trimis mesaj la "contact"
2) Am asteptat o luna si jumatate.
3) Am primit e-mailul de confirmare.
4) L-am confirmat.
Nu mai pune alte intrebari pe TPU. Nimeni nu iti va da raspuns mai bun ca mine, doar te vor lua in ras si vor spune: "Cauta in Spam.", "Mai asteapta.".

| cateluuus explică:

Multumesc mult pentru sfaturi.Am rezolvat problemalaughing)

| siquic a răspuns:

Pai dai pe Editare profil si dai injos si apesi pe confirmare emil (cred ca nu mai stiu ce scrie) si intri pe emil-ul tau si iti apare un elail in care iti zice sa apesi pe link-ul urmator si apesi pe el si te duce la site : TPU.ro si iti apare : email confirmat siii...gatawinking
Sper ca te-am ajutat! FUNDITA? kiss