| anonim_4396 a întrebat:

Nu se mai accepta intrebri/raspunsuri anonime? DE CE?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru ca multe din postarile anonimilor erau jignitoare (nu toate, dar multe). Plus, spam-ul nu putea fi controlat. Anonimii isi faceau reclama la tot felul de site-uri si cereau voturi. Devenise obositor si mult prea deranjant.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fiindca asa a hotarat echipa TPU, la cererea multor utilizatori si din cauza ca multe postari ale anonimilor incalcau regulile site-ului, respectiv erau injurioase, irelevante ori spam. Numai bine!

| Karinakari99 a răspuns:

Asa a decis TPU.

| Adry05 a răspuns:

Buna! Da este adevarat, nu se mai accepta din cauza faptului ca multi utilizatori nelogati veneau aici si ne insultau [in majoritatea cazurilor] folosind cuvinte urate pentru cel care punea intrebarea sau unul din utilizatorii care posta un raspuns. Asa ca, s-a hotarat ca acesti "utilizatori" sa fie interzisa activitatea lor pe site. Acum, cine vrea sa se impline pe TPU trebuie sa-si faca cont, pentru a putea fi suspendat de admini daca foloseste cuvinte obscene. Sper ca te-am lamurit catusi de putin! Succes si o zi buna!happy

| BebeStrumf a răspuns:

Xoxo,asa este am citit si eu, si'ti las si tie linkul ca sa poti afla si tu: http://www.tpu.ro/blog/?p=1758 goodbye!

| Pisicuța a răspuns:

Pentru ca am ajuns toti la concluzia ca raspunsurile/intrebarile anonime aduc numai la spam, injuraturi la adresa oricarui user si la multe alte lucruri in defavoarea site'ului.

| Amelia87 a răspuns:

Am inteles, dar acum ca sa postezi vreo intrebare pe site este OBLIGATOR sa te inregistrezi. Iata de ce TPU va pierde multi utilizatori, chiar pe cei anonimi. Deci cred ca este in defavoarea sitului.