| anonim_4396 a întrebat:

Pe TPU eu nu înțeleg pentru ce mai există funcția de ignor dacă totuși poți vedea comentariile membrilor blocați. Practic și membri blocați între ei își pot vedea comentariile, însă nu vei putea evalua comentariile acestor membri, nu vei putea folosi funcția de "răspunde", nu vei putea raporta comentariul, în profil dacă intri nu vei putea să vezi ce întrebări a postat, mesaj nu poți să trimiți. În schimb, la oricare întrebare de pe TPU, vei putea să vezi ce scrie membrul blocat, iar el/ea la rândul său să vadă comentariul scris de tine. Chiar și blocați, dar voi puteți interacționa liniștiți, fără a folosi funcția răspunde ci doar mențiunea "@username" și așa se dezvolta o ceartă.
Ceartă cum a fost și acum ceva timp cu un membru ( sau mai mulți) care s-au dat in spectacol pe aici. Cu toate că îi blochezi, te blochează și ei, dar totuși poți interacționa cu ei și ei cu tine.

Când i-am scris adminei, ea practic tot de mine s-a luat zicându-mi că "hoțul strigă hoțul". În loc să rezolve problema asta ( pe care am recomandat încă de acum mulți ani), ca membri blocați între ei sa nu isi mai poată vedea comentariile și astfel să fie evitata o ceartă. Pe Facebook când blochezi pe cineva de care nu îți place ce postează, pai blocat rămâne și nu mai vezi nimic din ce postează el. Însă pe TPU și blocați între voi vă certați și atunci când scrii la admin, dar tot tu ești tras de perciuni.
Așa că lăsăm toate de izbeliște, ne facem nevoile fiziologice în opinia membrilor, ținem în slăvi pe unii veterani, suspendăm pe alții cu toate că sunt implicați "pentru că nu e plăcut de admin" și tragem de perciuni pe cei care ne deranjează cu raportarea. Chiar trebuie sa desenez pentru a înțelege ca nu îmi face placere sa vad comentariile anumitor membri blocați?
Aaa, ca îmi va șterge întrebarea asta? Ca va apărea cu "refuzat", in loc de aprobat? Că vor apărea pupincuriști (vă știți voi, nu dau nume) cu raportări la admină? Că, după câte observ, aici cu cât pupi în dos pe șef, cu atât o duci mai bine. Pentru ca practic văd membri care se comportă urât, iau oamenii peste picior, ii jignește, dar totuși se regăsesc în top și cu vechime. Conturi active, nu suspendate.
Eu am doua conturi suspendate, ulterior șterse, pentru că am făcut CE? În care sindicat trebuie sa ma înscriu pentru a nu mai avea cont suspendat?

14 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

"cum este sabrin." - la mine te referi?

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Sabrin46, pensionarul.

| sabin89 a răspuns (pentru anonim_4396):

* sadrian happy

| Salontanul a răspuns (pentru sabin89):

Nu stie sa citeasca. laughing

| sierra1 a răspuns:

"pentru ce mai există funcția de ignor dacă totuși poți vedea comentariile membrilor blocați"

l-ai blocat tu dar poate alții îl apreciază. Așadar, are noimă?

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

N-ai înțeles nimic din ce am scris. La ora 7 dimineața, când ai răspuns, probabil nici "mămăliga" din colțul ochiului nu o aveai încă curățată.

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

"hoțul strigă hoțul"

domnu' cu mămăliga: dacă tu ignori pe careva, de ce n-ar putea el comenta in ale postări? Și ce-i dacă tu le vezi, faci urticarie?

acu' pricepuși sau e necesar un desen?

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce au ora 7, mămăliga, ochiul cu intervenția ta, habar n-am dar ințeleg:

" Twoearth: hai să începem ne aruncăm frustrările prin injurii, jigniri"

https://www.tpu.ro/......njuram-ne/

că bine-ți zicea admin-ul: "hoțul strigă hoțul"

| sierra1 a răspuns:

~comentariile/raspunsurile tale pe TPU sunt 100% scrise din plictiseală~

așadar tu ești arbitrul site-ului?! E explicabil și clar de unde ți se trage:

https://www.tpu.ro/......arteriale/

| sierra1 a răspuns:

" Twoearth; atât observ ca nu prea te duce capul"

uuuu, ești si psihologul siteului? Si cum spuneai... aaa, așa?

" Twoearth: hai să începem ne aruncăm frustrările prin injurii, jigniri"

| sierra1 a răspuns:

~copy/paste nu te duce capul. Ești inutil aici.~

asta dealfel, e probă indubitabilă de utilitate și ducere de cap!

https://www.tpu.ro/......ce-se-tot/

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt anumite cuvinte-cheie care duc la refuzul unei postari! NU se posteaza, asa e programat sistemul.
NU am pe nimeni la ignor! Nu are rost sa, cert'' cu cineva on-line.Il las sa vorbesca singur.Cu siguranta se va ofica si mai mult si nu imi pasa daca sunt luata de,fraiera''
Peste tot pe internet lumea se cearta! E USOR sa ascunzi in fata unui monitor,sa injuri, sa jignesti, sa iei peste picior pe cineva.
Nu trebuie sa te inscrii in niciun sindicat atata timp cat raspunzi la obiect.
Si mie mi s-a sters un raspuns... nu stiu din ce cauza. Intrebarea e plina,, luari peste picior''., ironii, si chiar jigniri.Si inca e pe site!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Când spui lucrurilor pe nume se numește jignire. Poți să îi dai raportare către Cristina, după cum am spus "nu dau nume". Dar observ că singuri vă faceți evidențiați cum trageți de ciolan ca să fiți mai bine văzuțilaughing

| Fatamuntilor a răspuns:

Am zis ca nu se posteaza, nu ca sunt sterse! Am fost pusa in situatie ca o postare sa nu ajunga pe site din cauza unui singur cuvant.