| LTAA a întrebat:

Pentru admini:
Utilizatorilor juniori, atunci cand doresc sa puna o intrebare, li se poate afisa intrebarea "ai cautat mai intai pe google raspunsul la intrebare?"?

Pentru ca sunt zeci, sute, mii de intrebari despre ceva anume, care si-ar gasi cu usurinta raspunsul pe google. Daca aceste intrebari ar disparea, chiar daca traficul ar scadea, macar ar iesi la iveala întrebările calitative cu adevarat reale, complicate, care nu isi gasesc raspunsul pe google.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dar, mai există ceva ce google nu oferă? happy
Poate doar păreri personale...
Unii, deși știu că pot afla răspunsul din alte părți, vor să aibă activitate aici. Le place să primească răspunsuri, iar când le răspunzi personal, se simt poate mai mândri, mai bogați sufletește.
Crezi că nu s-a încercat rezolvarea atâtor probleme, aici, pe site? Cum ar fi, interzicerea temelor școlare, a linkurilor piratate (filme online) etc.
Degeaba. Copiii ignoră și își văd propriul interes.

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Regulamentar,nu e intezis sa pui linkuri pe site, ba chiar e obigatoriu pentru a arata sursa, ca sa nu fie considerat plagiat.

| alexandrualind a răspuns:

Mai bine scriele aici:

http://www.tpu.ro/contact

| GolopențaAdrian a răspuns:

Nu arata ca daca ai gasit pe google