| zurick a întrebat:

De ce unii pun o intrebare, la care stiu ca pot cu usurinta gasi raspunsul pe google?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! happy
Pentru că aici găsesc răspunsuri mai pe scurt, pentru că le e lene sau pentru că nu au găsit pe google chiar ce voiau şi vor să audă părerea celor de pe TPU(care poate o fi diferită).
O seară frumoasă!

8 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Li se pare poate mai interesant sa intrebe aici.Ce sa mai caute ei pe google daca au TPU? Cauta altii pentru ei.

| Musique a răspuns:

Pentru că nu toată lumea e atât de inteligentă încât să caute mai întâi pe gugăl.
O seară frumoasă!

| pietrean a răspuns:

Unii de lene,disperare, altii din necunoastere(incepatorii), altii de distractie!
Aici, postand mai mult tineri, 11-17 ani,vor sa fie "bagati in seama"(ma refer la intrebarile acelea puerile),iar altii, vor sa afle mai multe pareri.
De multe ori,nu imi vine sa raspund unor intrebari, deoarece se poate afla mult, mult mai multe de pe GOOGLE, dar ma gandesc, ca sunt copii si vor sa li se dea atentie, deoarece poate, nu au cu cine sa vorbeasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De proşti.

| irbis96 a răspuns:

Lene, in principiu.
Mie imi convine, facem puncte pe seama lor happy

| cristinicadulcica18 a răspuns:

Pentru ca vor sa auda diferite raspunsuri. De lene nu cred pentru ca mai mult dureaza sa intri pe TPU decat sa cauti o intrebare pe google.

| Chokorētoバタフライ a răspuns:

Pentru ca sunt ori lenesi ori prostilaughing

| anonimuu a răspuns:

De lene. E mult mai usor pentru ei sa puna o intrebare decat sa citeasca articole intregi de pe google sau, pur si simplu vor sa afle parerea altora.