| anonim_4396 a întrebat:

Pentru toti cei de pe chat. Vreau sa ma credeti ca nu am fost eu cea cu perversitatile. Nu ma cred importanta, dar mi se pare normal sa ripostez. Unii au picat de fraieri, cum era TheBlindOne sau ceva de genul. Nu inteleg de ce mi s-a facut un gest ca asta. Pe cine am putut rani in halul acesta? Macar intelegeti ca nu am fost eu.

http://www.tpu.ro/useri?s=Jelli&o=rank_asc

http://i.imgur.com/jiCeu.jpg daca isi schimba numele.

Acum comparati.
Si ca sa fie si o intrebare: care e treaba pe chat? E prima oara cand intru, dar si de data asta m-a strigat cineva ca altfel habar nu aveam. Cum se procedeaza aici? Asa se injura mereu?
Voi ati patit asa ceva, cineva sa se dea drept voi si sa posteze obscenitati cu scopul de a va denigra?

Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Jelli, din păcate, sunt mulţi oameni plictisiţi, care nu ştiu ce boacănă să mai facă pentru puţină atenţie. Se dau drept altcineva şi înjură la greu. Asta îi amuză şi îi face să se simtă speciali. Aşa e majoritatea copiilor de pe chat, iar ceilalţi stau şi îi "aplaudă", punând paie pe foc. Aşa stă treaba acolo.

Nu pune la suflet! Dacă erai cineva neînsemnat, nici nu ţi se făcea această înscenare. Unii tot ce pot să facă, e să profite de popularitatea altora, ca să-şi facă puţină reclamă. Altfel cine i-ar mai băga în seamă?
Raportează-i, iar apoi ignoră-i!
Nu merită atenţia ta şi a nimănui.

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

O veste bună:

"Buna,

Am observat acest utilizator precum si limbajul vulgar folosit in comunitate. Contul lui a fost sters. Iti multumesc pentru semnalarea userului.

Iti doresc o zi cat mai frumoasa,
Cristina, TPU.ro".

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Stai calmă.
Eu sunt "o victimă" a unor perosane care le lipsesc bunul simț și respectul, de scrupule nici nu mai poate fi vorba.
Au înscenat că am intrat pe chat și am folosit cuvinte mai mult decât urâte, ceea ce nu era adevărat.
Acum sunt suspendați în urma sesizării făcute de mine către administratorii acestei platforme.
http://www.tpu.ro/utilizator/frkt, http://www.tpu.ro/utilizator/gbrd, http://www.tpu.ro/utilizator/frkg.
Este una și aceeași persoană cu mai multe conturi. Așa merită dacă nu știe să respecte.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Și eu am pățit așa ceva, woodenpints era pe chat atunci și credea că eu sunt cea care înjură. Noroc că am clarificat problema laughing.Așa fac ei cu toți userii, stai liniștită.

| Neimportant a răspuns:

Sunt multe persoane de genul asta' care plagiază ce apucă. Singura soluţie e să nu îi bagi în seamă fiindcă ei nu merită atenţia ta.
Baftă!

| Klepto a răspuns:

This is the internets Jelli...
Aici oricine poate sa faca ce vrea, ca internet=anonimitate=pot sa fac ce vreau, pot sa vorbesc cum vreau, pot sa fiu cine vreau.
Cum au spus si ceilalti, daca nu erai un user rasarit si bun, atunci nu incercau asa ceva.De parca nu stii cum este lumea...
Consider ca atunci cand cineva face astfel de lucruri si depune efort, inseamna ca esti o persoana importanta in viata lui.
Furtul de identitati/nick-uri nu este ceva nou pe the internetz.

Da, asa se injura mai mereu, este raiul infrantilor intelectual si de plictiseala, trollilor, copiilor cu prea multa libertate si care stau prea tarziu la PC, este ca o batalie gen "Calul meu este mai mare", numai ca este "Pot sa trollez mai tare".

Cine sa se dea drept eu?:))
Cine vrea sa fie ca mine? Sunt subteran in lantul trofic al TPU-ului.
Astia mari patesc asa, nu invizibilii ca mine.

Asculta si tu Imnul Jelli si trece http://www.youtube.com/watch?v=Z3ZAGBL6UBA&ob=av3e

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sustin si eu: nu pune la suflet. Sunt doar niste ratati care nu au o viata personala si atunci incearca sa-si bata joc de cei care au, crezand ca asa isi mascheaza prostia si lipsa de valoare.
Dar asta nu trebuie sa influenteze cine esti tu.
Spuneam ac mi s-a intamplat si mie sa puna cineva intrebari vulgare de pe un cont cu numele Brigaela si au fost cativa care au crezut. Pana la urma, nu poti cere oamenilor sa aiba increder in cineva cunoscut doar virtual.
Dar asta nu inseamna ca te poti lasa afectata de niste scursuri ca aceia care murdaresc chatul si siteul cu prostia si obscenitatile lor. Lasa-i in pace, societatea ii va exclude ca pe un dinte cariat.

| Millanteria a răspuns:

Eu nu vreau sa fiu in plus la conflictul asta, dar, m-am gandit ca, in legatur cu limbajul, sunt foarte, foarte, foarteee multi utilizatori care vorbesc MULT mai urat, si nimeni nu se ia asa tare de ei. Dupa parerea unei fetite de 12 ani (hee hee ) cred ca urla invidia in ei.Tu parca ai 14 ani. (multi inainte). La varsta ta dai niste raspunsuri folositoare, se vede ca esti desteapta, ai un vocabular bogat. De ce zic de ciuda? Caci sunt utilizatori mai mari decat tine si nu sunt in stare sa dea raspunsuri asa de inteligente ca ale tale. Nu pune la suflet, si nu le da atentie. Daca vad ca le dai atentie, nu vor mai inceta cu "tiganeala asta pe care au creat-o".

| Suguleţ a răspuns:

Jelli, aceşti oameni se numesc copii fară viitor/profitorii. laughing
Pişpirei de 9 ani care se dau şi ei in spectacol.
Raportează-le mesajele eventual.
Să nu pui la suflet, doamne fereşte.

| Suguleţ a răspuns:

@Metro Adevarat. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am observat si eu o intrebare pe la Sanatate, pusa de cineva care se dadea drept Jelli(dar eu, unul, iti cunosc pozitia, indicatorul de profil) si i-am raportat repede intrebarea.
E inevitabil, Jelli. Dupa ce ajungi sa devii destul de cunoscut pe site, datorita unei activitati de calitate, o activitate apreciata, pe unii ii cam "roade invidia"...si recurg la asa ceva sau chiar mai rau.
Chiar un troll mi-a confirmat asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

WildShowerIsPureMadness, nici sa nu indraznesti sa mi te mai adresezi! Minti de stingi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum, cred ca troll-ul meu e cel mai cool love struck dintre toti. Ma urmareste fix de 1 an de zile. Si chiar daca i-am acordat Zmeura de Aur pentru Cel Mai Prost Film Serial - Obsesia(2010-2011), ai vostri nu merita nici macar atat. laughing Ar mai fi posibilitatea ca troll-ul meu sa aiba mai multe victime(poate si unii dintre voi), dar la mine se chinuie el mai mult love struck
Numai eu stiu cat ma "tortureaza" pe privat...laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Sugus...si ceilalti...sa stiti ca trolli sunt pe acest site si persoane trecute de 20 de ani! Minunati-va daca nu credeti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc de incurajari tuturor. Bai @Woodenpints, cand ti-am vazut numele, am dat pe X. mi s-a facut frica sa citesc raspunsul stiind ca tu ii iei pe toti la misto. laughing