| WeAreSmart a întrebat:

Propun ca atunci cind cineva iti scrie un raspuns acesta sa nu apara in "notificari" de atitea ori de cate raspunsuri a dat, de exemplu cand iti scrie cineva raspuns acesta apare o data, daca mai scrie inca un raspuns aceiasi persoana la aceliasi intrebare acesta apare de 2 ori in "notificari", eu propun ca acesta sa apara doar o data pentru fiecare raspuns. Cine e de acord?

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Presupun că te referi exclusiv la răspunsurile/comentariile altor utilizatori la răspunsurile tale de la întrebările tale (doar atunci primeşti două notificări pentru acelaşi răspuns: una că ţi s-a răspuns la întrebare şi alta că ţi s-a comentat răspunsul).
Aici da, aş fi de acord (să primim o singură notificare - două în una).
În rest, sunt de aceeaşi părere cu мιнaɛℓa34.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu e o idee rea...chiar ar fi mai bine asa.
Ar fi bine daca ai putea sa iti stergi toate notificarile cu o optiune de,, mark all,, ...nu individual cum se intampla acum.
Cand primeste 50-60 de raspunsuri la o intrebare cine mai da click pe fiecare notificare in parte?

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Si eu cum aflu ca persoana respectiva continua dialogul cu mine? Poate nu am chef sa ma intorc mereu pe intrebare.

| WeAreSmart explică (pentru мιнαɛℓα36):

Pai daca iti mai scrie ceva acesta va aparea o data in notificari nu de 2 sau mai multe ori, nu va mai trebui sa apesi de cateva ori ca sa vezi acelasi raspuns

| мιнαɛℓα36 a răspuns (pentru WeAreSmart):

Ok. Notificarea apare de doua ori, doar atunci cand este intrebarea ta. O data apare ca user-ul ti-a raspuns la intrebare si a 2-a oara apare ca a comentat raspunsul tau!
Totul in mod automat. Mda, ideea ta n-ar fi rea.

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Eu nu sunt de acord fara suparare.
Mai bine e cum este acum happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu pot fi de acord. Mi-ar umple inbox-ul cu mesaje daca am face cum ai propus tu.

O zi frumoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exclus.Nu vreau sa jignesc pe nimeni,dar asa este romanul:de ce sa faca un lucru simplu daca poate sa il complice? Trebuie inteles, ca si in cazul celorlalte propuneri din seara aceasta ca unele modificari nu sunt posibile tehnic iar altele, ar ingreuna si mai mult functionarea serverelor, care si asa, vedeti bine ca uneori nu fac fata.Numai bine.

| WeAreSmart explică:

Chiar acum a trebuit sa dau vreo 15 clik-uri ca sa scap te toate notificarile, chiar ma enerveaza!

| JucărieLEGO a răspuns:

Noroc cu raspunsurile de dinainte. Altfel nu intelegeam intrebarea cu exactitate. S-a mai intrebat. Ni s-a spus ca nu se poate. Asa functioneaza sistemul. Si e totusi adevarat ca au loc 2 actiuni in acel moment, nu doar una. E greu sa le grupezi din sistem. Insa e mai usor daca manipulezi notificarile noi doar prin accesarea paginii care contine raspunsul sau raspunsurile. Cand accesezi pagina sa dispara automat toate notificarile de la toti utilizatorii care ti-au raspuns pe pagina/intrebarea respectiva pentru ca citesti fara sa vrei toate raspunsurile de acolo(pur si simplu ai aceasta posibilitate). Deci chiar daca apar o tona de notificari in caseta aia din stanga, tu dai click doar pe una si dispar toate. Eu zic ca e mai eficient asa. Si e mai fezabil. Numai de s-ar incumeta cei de la TPU.