| anonim_4396 a întrebat:

S-a ajuns sa fim impartiti in doua grupe (Seniori si Juniori) si sa ni se puna restrictii. Ce-i asta? Parca aveam voie sa punem orice intrebari vrem. De ce a ajuns TPU asa? Si nu, nu vroiam sa spun "Din cauza cui a ajuns TPU asa?", pentru ca nu avem nici un drept ca sa dam vina pe cineva. Toti suntem de vina. Celor care inca rad de Justin Bieber- lasati-l in pace. Noi nu am ras de el degeaba ci din cauza faptului ca TPU era invadat de conturi "ILoveJustinBieber". Dar voi radeti fara motiv, doar fiindca asa vreti. Celor care "confunda" categoriile- ati distrus "Comics" si probabil si alte categorii doar fiindca va e lene sa puneti o intrebare gen "Pentru ce a fost facuta aceasta categorie?". Unii dintre voi (de exemplu) pun intrebari care ar trebui sa fie la "Afaceri & Financiar", la "Casa & Gradina" doar fiindca le e lene sa caute categoria potrivita. Altii (cei de la "Comics") nu stiu engleza (probabil) sau cred ca "Comicuri" inseamna amuzamente sau alte chestii. Incercati sa va dati mai mult silinta (desi nu e niciun efort in a face asta) pentru a posta o intrebare la categoria corecta. Celor de la "Trivia/Amuzante"- nu va mai bateti joc de cei de la "Dragoste & Sex". Pun pariu ca si voi erati asa la inceputul vietii voastre sexuale. Cei care pun astfel de intrebari sunt doar niste tineri nevinovati care vor sa stie mai multe. TPU nu este facut pentru a rade de intrebarile altora. Este facut pentru a ii ajuta pe oameni si pentru a fi ajutati. Celor care intreaba "Salut, ma primiti si pe mine la T/A?"- nu mai puneti intrebarea asta pentru aveti orice drept sa va duceti la o categorie. Nu aveti nevoie de permisiunea userilor, pentru ca dupa cum observati, nu ei conduc site-ul. Celor care care nu fac decat sa faca misto de alti useri si sa ii injure- de ce faceti asta? Adica aveti vreun motiv sa va bateti joc de ei? Daca ati avea un motiv destul de intemeiat, as mai intelege, dar nu merge sa iti bati joc de cineva doar fiindca asa ai tu chef. Adminilor- nu cred ca a fost chiar necesar sa puneti atatea restrictii. Nu cred nici ca asta va ajuta cu ceva. Cred ca va inrautati situatia deoarece ii face pe useri mai revoltati. Cu cat se revolta mai mult, cu atat apar mai multe probleme. Celor care inveseleau T/A pe vremuri- NU VA INTOARCETI! Nu o luati ca pe ceva rau dar pana nu se linistesc apele nu cred ca ar trebui sa veniti. Pe TPU ar trebui sa fie doar oameni ca @NOname, @Legiuitoarea, @Nelu... In fine, sugerez ca TPU ar trebui sa fie disciplinat, pentru ca nu a fost creat sa vina toata lumea sa isi descarce frustrarile pe noi. P. S: Adminilor (din nou)- cred ca ar trebui sa setati robotelul sa interzica doar injuraturi. P. S. S: Tocmai am pus intrebarea la categoriile gresite. Fara suparare dar vreau sa vada intrebarea toata lumea. Sper sa nu imi raspunda lumea ca am incalcat ceea ce am zis eu ca nu e bine.

11 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Ce discurs emotionant...
Eu sunt in continuare de acord cu impartirea userilor in juniori si seniori iar adminul a facut asta cu scopul de a mai evita trollingul, pe cat posibil.

| Dina a răspuns:

Dupa cit de mult ai scris inteleg ca te incomodeaza deja situatia.Inteleg ca te-ai saturat sa vezi pe cineva sa-si bata joc doar din motivul ca "n-are ce face". Inteleg...dar multi oameni nu stiu,nu v-or sa stie ce este TPU,pentru ce este facut,de ce ne folosim de el...ei il accepta ca pe o pierdere de timp,ca pe un "nimic",hm, de ce? pentru ca au chef de a-si bate joc, si isi bat joc ca sa-si arate eroizmul pe care de fapt doar ei cred ca il arata.Sa speram ca au trecut cu ochiul multi utilizatori intrebarea ta si cit de cit au inteles despre ce merge vorba)

| Bogdana91 a răspuns:

"Like" la ce ai scris mai sus! Jos palaria in fata ta. Impreuna am putea schimba site-ul. Cum? Foarte simplu: sa nu raspundem la toate intrebarile idioate. Crezi ca ar mai utiliza cineva acest site daca nu ar fi bagat in seama?

| Mariaa a răspuns:

Respect!

| SadRomance a răspuns:

Sunt total de acord cu tinehappy
Trebuie respect pentru ca nimeni nu se naste invatat si fiecare are nevoie de sfaturi, nu trebuie sa isi bata joc de problema altuia, ci sa invete cum sa ajute.

| Nommm a răspuns:

Daca m-ar pune cineva sa descriu Romania. as da copy&paste la intrebarea ta! Pace! poate cineva sa'r trezi la realitate!

| Pursuit a răspuns:

Sincer... cred ca daca ai fi pus si tu mai putine cuvinte ar fi citit cineva si poate ar fi raspuns...

| tapeee a răspuns:

Ar trebuie sa se faca impartirea Cretini si Normali(fara niciun apropo la persoana ta).

| YunaFFX a răspuns:

Totul este explicat aici http://www.tpu.ro/blog/?p=2183 Sper sa-ti fie de folos.

| andra_9015 a răspuns:

Eu sunt perfect de acord cu tine.chiar nu inteleg de ce a trebuit sa se imparta TPU-ul in 2 grupe si doar userii seniori sa poata vota.straight face

| banditujonny a răspuns:

Asa