| Mirunika123 a întrebat:

Sall! Ce sunt fundele si voturile? Dar am mai vazut si pe unele profiluri funde mari. Ce sunt?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! funda se da raspunsului castigator, e o rasplata si un "Multumesc" pentru ajutorul acordat+ funda valoreaza 100 de puncte, funda se da, dar si se primeste, datorita acestor funde primesti punctaj si ocupi un loc fruntas in clasament...cum numai o singura fundita se poate da, indiferent cate raspunsuri primesti, din respect pentru cei c are au mai raspuns, ii poti"premia" cu voturi in functie de calitatea raspunsului, ce ai vazut tu funde mari la profil inseamna ca persoana respectiva este expert/user TPU/.
O zi frumoasa sa aihappy

1 răspuns:
| Laura1092 a răspuns:

Funda inseamna raspuns castigator. Toata lumea "se omoara pe ea" pentru ca iti ofera 100 de puncte, si poate fi oferita de catre cel care a pus pus intrebarea. Poti da funda in felul urmator :
- Langa raspuns iti va aparea o panglica/funda gri. Tu dintre toate raspunsurile trebuie sa alegi unul. Ei bine da click pe funda gri a raspunsului pe care il consideri castigator si se va face portocalie. Astfel ai dat funda big grin
SUCCES

Pentru a vota un raspuns este suficient sa dai click pe una (sau mai multe) dintre casutele care corespund calificativului dorit, situate sub raspunsul respectiv, apoi click pe bifa din dreapta. Votul tau va fi inregistrat imediat, iar pe site va fi afisat intr-un interval de 15 minute. Nu iti poti vota propriile postari si nici nu poti vota acelasi raspuns de doua ori.