| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi sterg contul de TPU?

Nu mai vreau sa il tin oricum nu ma ajuta cu nimic :))

Este tot chestia aia veche de sus la contact trimit un mesaj si imi sterge contul?

-Vreau sa stiu ce sa scriu in mesaj sa imi stearga contul.
(Daca se poate?)
Oricum nu prea sunt de ajutor aici...
Aveti parere ceva acum spre sfarsit despre mine?

-Multumesc!

http://walldaz.com/wp-content/uploads/2013/12/Happy-Baby -Wallpaper-Free.jpg

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ai dreptate. Drum bun!

37 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este valabil şi pentru tine. :)
http://www.tpu.ro/......-am-ajuns/

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Dureaza ceva pana il citeste si il aproba.
Mai bine facea o functie fara sa ne mai adresam catre admin/a.
Sa faca la setarile contului ceva simplu si rapid de stergere a contului direct de aici de pe site.
Nu sa astept sa vina prin email, etc.
Asa zic eu ca era mai bine...

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, nu eşti prima/ul care se plânge.
Dar adminii noştri probabil le dau drumul puilor mai greu. Vor mai întâi să afle motivul, cauza problemelor şi să încerce să le rezolve (mulţi se răzgândesc).

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Nici acum nu am primit email despre stergerea contului, nici in spam nimic laughing
Astia nu vor sa imi stearga contul, dar eu sunt hotarat, nu am de ce sa dau inapoi.

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu aş prefera să existe butonul de ştergere/îngheţare a contului, dar şi o posibilitate de reactivare a lui, în caz dacă posesorul se răzgândeşte, cam ca pe facebook.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Din pacate spre fericirea mea si altora :))

In sfarsit!

http://i.imgur.com/A5NY2Z4.png? 1

Deci de zis nu prea ma am ce sa zic.

http://photo.elsoar.com/wp-content/images/Beautiful-smiling-cute-baby.jpg

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Na, felicitări(?).
Mai un pic şi scapi de noi.hee hee

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Si sa subliniez ceva de acolo :))

http://i.imgur.com/9zBdQZR.png

Serios la cine le-ar parea rau daca as pleca? :))
Frumos mesaj la sfarsit, ce sa zic?

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Am inteles acum de sfarsit, la cateva persoane le-a pasat de intrebare laughing
In rest nimeni nu s-a obosit sa comenteze.
(Chiar si asa), cum zice Firicel din (Las Fierbinti).

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai ştii? Eu, de exemplu, nu ţin să pleci şi să fie cu o pandă simpatică în minus, dar nu o să fiu ipocrită să-ţi spun că-mi pasă cât să te implor.
Însă ar fi fain să rămâi. Tu decizi. : )

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Multumesc!
Daca nu raspund in mesaj pe mail sigur se va sterge, nu?

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Habar n-am. Probabil nu.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Am pus o intrebare care a evoluat prea mult, nu?
Parca este o tentativa de suicid =))

http://www.cugetliber.ro/imagini/original/suicid-1367254095.jpg

| floresdemayo a răspuns (pentru NOname):

Răspuns de nota 10(zece)! happy

| NOname a răspuns (pentru floresdemayo):

Eşti o profesoară prea generoasă.batting eyelashes

| floresdemayo a răspuns (pentru NOname):

Iar tu o "elevă" a site-ului, suficient de implicatăhee hee

| NOname a răspuns (pentru floresdemayo):

Îmi dau silinţa.batting eyelashes

| floresdemayo a răspuns (pentru NOname):

Pe asta o știam. Zi-mi ceva nou! love struck

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Vai ce conversatie interesanta laughing

Apache
| Apache a răspuns:

Ok...poftim bulina ta de atentie

http://3.bp.blogspot.com/......dge_xl.jpg

Drum bun cale batuta....etc etc

Si.da, cam e o pierdere de timp..aici nu te contrazic.

| anonim_4396 explică (pentru Apache):

Multumesc ca ma intelegi! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Apache):

Lovitura de gratie la sfarsit de cont =))

http://www.youtube.com/watch?v=Z0DO0XyS8Ko

Succes si tie in continuare pe TPU!
La toata lumea va urez numai de bine!

| Apache a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa imi bantuie visele pentru totdeauna...mersi

| anonim_4396 explică (pentru Apache):

La final de cont este un final lacrimogen :))

http://earlyyearsparenting.files.wordpress.com/2012/02/babycrying.jpeg

Glumesc!

http://i.imgur.com/QFdPxZF.gif

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Întrebai de păreri...atunci erau lipsă, acum însă constat că pari a fi o pandă simpatică, cu umor.
Poate te mai gândeşti(?).;)

Cadou de despărţire sau de bun revenit:
http://youtu.be/zLv-deSszFk :))

Apache
| Apache a răspuns:

Nu imi place sistemul de pe facebook... dureaza doua saptamani ca sa iti poti sterge de tot contul, si nici nu stiu toti de posibiltatea asta.

Daca e sa il stregi sa pierzi tot si gata...care ar mai fi rostul altfel?

| NOname a răspuns (pentru Apache):

Nu sunt foarte familiarizată cu facebook-ul, dar ştiu că are opţiunea de reactivarea unui cont şters, care, personal, o găsesc foarte utilă.

Oricine poate şterge un cont întreg la nervi, dintr-un impuls de moment şi să regrete a doua zi, sau, cine-ştie, îl poate şterge din greşeală/neatenţie, sau contul poate fi şters de vreun "binevoitor", care a profitat de faptul că proprietarul a uitat să se delogheze, etc.
Posibilitatea de a reactiva un cont, zic eu, are rostul ei şi, inclusiv pe TPU, ar fi binevenită.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Https://d13yacurqjgara.cloudfront.net/......wisted.gif

Ma ia ameteala daca mai ma uit mult.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a şterge contul, trebuie să trimiţi un mesaj Adminelor, la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

"39. Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#39

Toate cele bune.

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Multumesc!

Am trimis 4 mesaje de email.
Sper sa imi apara confirmarea, astept...
Meritai o fundita.

Merci inca o data!

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu plăcere!

Era suficient un SINGUR mesaj la "Contact" - oricum, mesajele sunt preluate/rezolvate în ordinea primirii şi este doar o SINGURĂ Admină care se ocupă de ele - deci, TREBUIE să ai RĂBDARE!

O zi frumoasă.

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Da cu rabdarea treci si marea laughing

| bursuc001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, da, cam aşa ceva happy

| anonim_4396 explică (pentru bursuc001):

Din pacate astia nu vor sa-mi stearga contul laughing
Am primit email si nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o pierdere de timp.

| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Am trimis 4 mesaje in legatura cu contul.
Succes (N0name) in continuare!

| NOname a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate. Drum bun!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.