| JustmeO a întrebat:

Salut, sunt noua pe site.Cine imi explica si mie faza cu funda?:p

Răspuns Câştigător
| Karinakari99 a răspuns:

Buna! Funda este un mod de a premia raspunsul corect si cel mai bun.Se afla in dreptul fiecarui raspuns de culoare gri, dar daca o atingi se face portocalie si pe ea scrie,, Declara raspuns castigator!''.Dai click pe ea si apoi ok (daca esti sigura\sigur).O dai raspunsului preferat. Poti da o singura funda.Ii poti rasplati si pe ceilalti cu cate un vot folositor si inteligent.PS:Citeste la intrebari frecvente si vei afla mai multe! Succes!happy

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Fundita = Medalie oranj = Raspuns castigator = 100 de puncte.
Este un fel de "Multumesc". In acest fel ii multumesti celui, care te-a ajutat cel mai mult, raspunsul caruia a fost cel mai bun, din punctul tau de vedere.
Cand te vei hotara, ce raspuns este cel mai bun/folositor (in mod normal ai maxim 5 zile la dispozitie), va trebui sa dai clic pe "Declara raspuns castigator" in dreapta raspunsului preferat, iar apoi sa dai clic pe "OK". E simplu.
Succes!

P.S. Citeste si Intrebarile frecvente: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente ! Sigur, vei gasi multe raspunsuri si acolo. Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Bine ai venit!
Funda desemnează răspunsul câştigător. La o întrebare pusă de tine o să primeşti mai multe răspunsuri şi în dreptul fiecăruia o să fie câte o fundă. Alegi răspunsul care ţi se pare că este mai bun şi folositor ţie şi dai clic pe funda din dreapta acestuia şi apoi confirmi din ferestruica ce-ţi apare. Programul TPU va muta acest răspuns pe primul loc, imediat sub fereastra pentru răspunsuri(indiferent al câtelea răspuns a fost) şi fundele vor dispare de la celelalte răspunsuri. Poţi acorda o singură fundă la o întrebare, aşa că nu trebuie să te grăbeşti să dai funda, aşteaptă 2-3 zile după ce ai pus întrebarea. Pentru edificarea ta cu regulile de pe TPU poţi citi răspunsurile la ÎNTREBĂRI FRECVENTE! Numai bine!

| unCalutz a răspuns:

Bine ai venit in familia TPU!
Funda = raspuns castigator = valoreaza 100 de puncte. Este un fel de ''Multumesc''.In acest fel ii multumesti celui care te-a ajutat cel mai mult.Cand te vei hotara ce raspuns este cel mai folositor(ai la dispozitie maxim 5 zile), va trebui sa dai click pe ''Declara raspunsul castigator'' in dreata raspunsului preferat, iar apoi click pe OK.
Succes.

| WyvernSky a răspuns:

Buna
Aici pe TPU s-a creat funda adica este un fel de multumesc si valoreaza 100 de puncte.In dreapta o sa vezi o funda si scrie ''Declara raspunsul castgator''. Aceasta funda o da-i numa celui ce ti se pare ce te-a ajutat cel mai mult.
Bafta!

| Asyul95 a răspuns:

Buna,si bine ai venit! Pai in primul rand trebuie sa dai funda care raspuns e cel mai bun.ca si cum ai face concurenta intre intrebari!
Funda se da doar odata la o intrebare.La fiecare raspuns a unui logat in dreapta scrie "Declara raspunsul castigator".aia insemna ca ti se pare ca raspunsul spus de acea persoana este castigator!
Adica cel mai bun!
Asta inseamna sa dai funda
funda TPU- raspuns castigator si cel mai bun!
Succes cu fundelehappy
Si bine-ai venit!

| VORTEX a răspuns:

Funda este "premiul" primit de utilizatorul care a dat raspunsul castigator la intrebarea pusa de tine.

| Bella_6127 a răspuns:

Pai...pui o intrebare si daca cineva raspunde corect ai in dreapta raspunsului o funda rosie si dai pe ea daca vrei sa il desemnezi castigator... funda?:d