| anonymous12321 a întrebat:

Salut TPU! Ce se întâmplă daca am lipsit o săptămână de la orele de practica? Sunt curios daca as putea sa remediez situația

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă esti la o scoala profesională e dificil, fiindca va trebui să recuperezi orele absentate (cand va decide profesorul inginer, cu care faci practică) dar tot va trebui să faci rost de o scutire medicală pentru săptămâna lipsă. Dacă nu faci rost de scutire medicală, vei pierde si banii profesionali.

| k0k234234 a răspuns:

Iti iei multe absente care trebuie motivate. Sa vorbesti cu colegii in legatura cu temele