| anonim_4396 a întrebat:

Cum devin membru senior? Trebuie sa am 100 de raspunsuri castigatoare?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu, draga.Ca sa devi membru senior trebuie sa ai activitate de 10 zile pe site, sa ai 100 de raspunsuri. Poti sa ajungi expert TPU.Nu conteaza numarul de fundite, ci raspunsurile tale sa fie de calitate.Singurele conditii obligatorii sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numărul total de raspunsuri) de minim zece la suta, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie să fie castigator. Tu trebuie sa indeplinesti toate aceste conditii, iar administratorii vor hotara cand a venit momentul.Iti urez succes!

5 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Dacă ar fi așa că tine (100 de răspunsuri câștigatoare ca să devii "Senior")... nu știu ce-ar devenii site-ul ăsta.
Pentru a devenii "Senior", trebuie să ai minimum 100 de răspunsuri aprobate și minimum 10 zile de juniorat. Când vei îndeplinii aceste două cerințe vei avea toate, (și absolut toate), drepturile depline; cum ar fi:
Vei putea să raportezi, să folosești opțiunea "Discută Live" (adică chat-ul site-ului), vei putea să votezi și să trimiți mesaje private.
Pentru a devenii "Expert TPU", trebuie să fii activ să ai răbdare de oțel, și nervi care pot rezista la orice. Trebuie să ai cel peste 500 de răspunsuri și, numărul total de răspunsuri, să fie împărțit la răspunsurile câștigatoare, adică, cel puțin 10% trebuie să fie câștigătoare.
Și, să nu uităm: "CONTEAZĂ CALITATEA, NU CANTITATEA!"
Alte informații utile:
-http://ro.wikipedia.org/wiki/TPU.ro
-http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
-http://www.tpu.ro/blog/?p=2183
-http://www.facebook.com/PrieteniiTPU?ref=ts
Succes.

| vali1985 a răspuns:

100 de raspunsuri normale.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Trebuie sa ai cel putin 100 raspunsuri, nu obligatoriu castigatoare. poti sa nu ai nici unul castigator. a doua conditie ar fi minim 10 zile de cand ti-ai facut cont pe TPU.
apoi, devii senior in mod automat

| MrAngelus a răspuns:

Un membru junior ramane membru junior pana la momentul in care scrie 100 de raspunsuri. Cu un minim de 10 zile de juniorat. In plus, in curand vom introduce si o conditie de peer review/ peer acceptance – cum zice englezul :) Cu alte cuvinte un numar de X membri seniori (alesi prin tragere la sorti) pot decide daca un membru junior merita sa se bucure de statutul de senior.

Sursa: http://www.tpu.ro/blog/?p=2183

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
pentru a deveni senior ai nevoie de cel putin 100 raspunsuri(nu neaparat castigatoare) si cel putin 10 zile de la crearea contului.