| Andreicristian123737373 a întrebat:

Salut,va rog sa ma ajuti, am terminat clasa a8a in Romania si m-am înscris la un liceu dar din vara mama m-a luat in Austria si m-a inscris la o scoala unde nu am vrut,dar chestia asta nu conteaza acum, daca as vrea sa ma intorc in Romania mai sunt sanse sa ma primeasca? avand in vedere ca m-a retras de la liceu unde am fost înscris in Romania, gen pot fi băgat la loc? Sau trebuie sa ma inscriu la alt liceu? Colegii din Romania mi-au zis ca mi ar putea motiva absentele cu biletul de avion dar mi-au zis asta din octombrie si acum e decembrie...Va rog sa ma ajutati, mersi anticipat

1 răspuns:
| blackann a răspuns:

E imposibil, ai pierdut deja un semestru si nu ai figurat ca elev acolo din moment ce te-ai retras. Asa ca nu poti motiva nicio absenta pentru ca tu nu ai figurat ca elev in liceul respectiv.