| BrokenAngels a întrebat:

Bună TPU, pana când se pot motiva absentele la liceu de pe primul semestru, de exemplu eu am absente pe 6 decembrie și pe 21 noiembrie cum le pot motiva?

1 răspuns:
| Vanishgold a răspuns:

Dacă ești major, poți face o scutire de mână, dacă nu, o pot face părinții tăi.
"doamna diriginta/domnule diriginte,
Subsemnatul/Subsemnata X, în calitate de părinte al elevului/ elevei Y, înscris/ă la (numele școlii) în clasa (ce clasa ești), va rog să-i motivați absentele fiului/fiicei mele din data de (scrii data), deoarece (bagi un motiv de ce ai lipsit).
Va mulțumesc!
Data
Semnătura