| wdexwjmwd a întrebat:

Sunt peste 400.000 de useri inregistrati pe TPU.
O intrebare ar putea avea peste 400.000 de raspunsuri?

154 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sunt multi utilizatori, dar nu toti activeaza zilnic.Cred ca este spatiu suficient pentru multe raspunsuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Ema, cheama enoriasii, hai sa ne certam aici pana facem 1000 de raspunsuri!

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite ca nu asculta, trebuie sa se mai pocaiasca.

| evenso a răspuns (pentru EmaS):

El? este genul de om neascultator! trebuie sa ai bici in mana sa te asculta, dar imi place stilul lui rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaS):

Trimite-le Duhul Sfant, sa le lumineze calea catre pagina asta, ha, ha, ha.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi ce imi recomanda Evenso? Sa iau biciul la tine!laughing

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai Dumnezeu Il poate trimite, nu eu!

Apache
| Apache a răspuns:

Teoretic da.
Practic din acei 400.000 de useri numai 40.000 mai intra din cand in cand pe site.
Si sincer nu stiu cum ar rezista serverul TPU daca la o singura intrebare s-ar posta atatea raspunsuri.
Postasem eu un raspuns cu cel mai lung cuvant din lume si a picat serverul timp de 10 minute....cum o fi daca se apuca toti sa raspunda la aceeasi intrebare?
Dar da...e posibil

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Apache):

Hai si tu sa testam ideea mea.

| Alynn98 a răspuns (pentru Apache):

Care e cel mai lung cuvant din lume? Ca eu nu-l stiu decat pe cel mai lung cuvant din Romania: pneumonoultramicroscopicsilicovolcaniconioza

| Apache a răspuns (pentru Alynn98):

Probabil ca nimeni...

evenso
| evenso a răspuns:

Chiar nu este o limita cate raspunsuri poate avea o intrebare, teoretic si mai mult daca macar o persoana da doua raspunsuri.

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

Hai sa vedem la cate raspunsuri ne sterge postarea asta. Te bagi?

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu o sa-ti dai seama exact dupa care postare va fi stearsa / daca va fi, doar daca va fi ceva strigator la cer.
Stii ce se va intampla? cred ca daca scopul este doar a aduna raspunsuri multe se va sterge postarea la un moment dat ( motivul va fi IRELEVANT ) dar daca ar fi o tema anume care ar atrage multe raspunsuri atunci s-ar putea.

Uite pentru ca esti un motan cu picioarele in sus ( mai rar asta ) laughing ma bag tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru evenso):

Pai sa-l rugam pe WQT sa fuga repede pe intrebarea lui, si sa si-o post editeze... eventual sa scrie: " daca ai merge la resturantul de vise, ce praf legal ai trage pe nas?" rolling on the floor rolling on the floor

| evenso a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, azi poate schimba, sa vedem ce va misca la asta tongue ( vezi ce scrii nu cumva tu sa fii buba din care cauza se va sterge postarea )

evenso
| evenso a răspuns:

Pe mine ma intrebi?
Poate daca duci un tir cu bere laughing

| Dumnezău a răspuns:

Imi plac cartofii.

| Dumnezău a răspuns:

Ion Creanga a fost un poponar de cotet.Nu al lui Hombre.

| Dumnezău a răspuns:

Ar trebui dezactivata optiunea cu muzica.

| Dumnezău a răspuns:

Mona Lisa e de fapt, barbat.Il cheama Salai. Puteti anagrama Mona Lisa-Mon Salai.

| Dumnezău a răspuns:

Money get back
I'm alright Jack
Keep your hands off my stack!

| Dumnezău a răspuns:

Robb Stark e omorat la nunta lui Edmure Tully, de Frey si Bolton.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Ești un nemernic.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,nu.Nemernic e mouse-ul meu ce a umblat asa de nebanuit incat a deschis(voit sau nu, nu stiu), nenumarate spoilere, in legatura cu GoT, pe Facebook si wikia seriei.Aceeasi impresie am avut-o si eu, cand am aflat prima data.

Da' daca trag linie, concluzia e singulara: U MAD

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Mmmnup... Eu-s genul care urmărește filmele și serialele mai mult pentru momentele intense, jocuri psihologice, dialoguri, răsuciri deștepte, jocul actoricesc, și mai puțin pentru acțiunea în sine și dorința de a afla cum se termină.
Același lucru se aplică și la cărți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dumnezău):

Auzi, pe bune ca daca te apuci sa transcrii aici toate discutiile din Urzeala Tronurilor, esti prietenul meu! Ca am pierdut episodul asta rolling on the floor

| Dumnezău a răspuns:

Sir Alex Ferguson e un scotian chitra, ce-a avut bulan cu caru'.

| Dumnezău a răspuns:

De ce userul PsihoSex are avatarul ce-l are?

| Dumnezău a răspuns:

De ce exista fixuri in numerologie cu 7, 10, 12 si 13?

| Dumnezău a răspuns:

Poti zambi ironic, da' aliatii si nazisti au avut aceeasi sponsori. Word, ma' facka!

| Dumnezău a răspuns:

Hai ca m-am plictisit, va pup.Ne intalnim dimineata cu minim 250 de raspunsuri, ca altfel, tin doliu.

| Hombre a răspuns (pentru Dumnezău):

Cred ca lui Dumnezău i-a luat mintile diavolul. laughing

| Hombre a răspuns:

Eram eu linistit cu caprele mele cu spritul meu, ce liniste si pace sufleteasca, pana intr-o zi cand m-a mancat in cur sa sa ma combin cu Ema la niste balaceli pline de piosenie si ritual, betisoare parfumate, kamasutra, umeri-craci si alte zmotoceli de mare gratie, pasiune si milostivire, ce mai, mi-am insusito direct duhovnic. Dupa multe ghidusii repetate in jacuzzi a venit si nenorocirea, pot sa va spun ca mi s-a facut praf toate arcurile, balamalele, niturile si suruburile, scartai din toate incheieturile si doar cateva table mai atarna pe mine. Sunt intr-o mare incarcatura si va cer ajutorul, vreau sa o reclam pe Ema la protectia consumatorului pentru servicii daunatoare clientului sau sa-i fac plangere la God pentru vampirism sexual.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Exact ca Titanicul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Ma tu ai baut prea mult si n-ai vazut ca mîrleai o balena laughing

| Elsiane a răspuns:

Teoretic da, pentru că nu este o limită pe care o poate da un utilizator, poate da și 100 răspunsuri într-o zi la aceași întrebare și nu este neapărat să posteze toți.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elsiane):

Vrei să postezi cu mine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Elsiane):

Da, dar nu se poate vota singur rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi, noi chiar i-am sters raspunsul lui bietu' copilul ala rolling on the floor
Hai sa ne cerem iertare! Iertaaaareeee!

| Elsiane a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu înțeleg ce ai spus, postăm comentarii diferite pentru că avem păreri diferite. Dacă am vrut să postez un comentariu nu mă oprește nimeni, să știi. Dă detalii despre ce ai vrut să zici, te rog.

| OanaVlad a răspuns:

Este posibil... ar fi ceva suuuuuuuuuuuuupeeeeer big grin

| yloveyou1 a răspuns:

Ca sa fie 100 de raspunsuri: Nu prea cred, nu toata lumea raspunde la toate intrebarile.

| Downfall a răspuns:

Cred că nici dacă ne apucăm să facem chat pe întrebarea asta nu ajungem la atâtea răspunsuri.
S-ar plictisi lumea după un timp.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Downfall):

Și zici tu că nu se poate?

| Downfall a răspuns (pentru Dumnezău):

"Hai ca m-am plictisit, va pup"
Vezi că nu ai rezistat prea mult? laughing

| Downfall a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt aproape sigură. Cum am spus, se plictiseşte lumea după câteva schimburi de replici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Downfall):

Da' ce, trebuie sa aruncam toate replicile intr-o singura zi? De-abia a inceput saptamana! Ce faci azi? La piata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Downfall):

Cald azi, ă?

| Downfall a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, da. Parcă văd că peste câteva zile şi uitaţi de întrebare.
Chiar dacă nu ar fi aşa, 400 000 de răspunsuri la o singură întrebare s-ar aduna cam greu. Poate peste vreo 2-3 ani reuşim şi noi laughing

| Downfall a răspuns (pentru anonim_4396):

Meh...nimic deosebit. Au fost şi zile mai caniculare decât asta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Downfall):

Intentia conteaza... eu unul sunt multumit daca ajunge "intrebarea stearsa cu cele mai multe raspunsuri de anul asta" rolling on the floor
Si nu, cat timp nu e stearsa eu o sa il tot stresez pe WQT, sa-i para rau ca a pus-o!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Downfall):

Nu anul ăsta, neimpresionabilo...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi, daca nu te-au ales si pe tine expert?! Daca o raportai tu atunci, disparea instant in neant...
PS. Nu ca zic, dar eu nu te-as fi ales expert, ca sunt gelos ca ai trecere la blonde!
PPS. apropo, am postat ieri o idee sclipitoare la Totul despre TPU, cu referire la chestia asta: experti+categorii+raportari. Mi-a disparut, of course, instantaneu, rapusa de vreun idiot prea agitat sa o citeasca (si inteleaga) pana la capat. azi doamna Cristina mi-a re-postat-o, semn ca a prins unde bat eu... fugi de o citeste, pana nu imi dispare iar. sa-mi zici ce parere ai, fara sa te enervezi din start rolling on the floor rolling on the floor

| Downfall a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Ok, mă bag şi eu. Poate adunăm măcar 200 de răspunsuri. Rămâne de văzut.

| Downfall a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, poate nu anul ăsta. Noroc că pe aici nu-i atât de cald, că în alte ţări e mai rău.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Downfall):

Eu sunt deja multumit... a intrat prima in top anul asta, la numar de raspunsuri: mission acomplished!

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns:

Foarte tare, Hai la spam.

| dragos9234 a răspuns:

Nu mai spam-uieste nimeni?

| Crucified a răspuns:

Pai are vreo 700.000 de raspunsuri(aproximativ), uitati-va in chenarul portocaliu

Răspuns utilizator avertizat
| LordBolton a răspuns:

Transformam intrearea in chat?

daca ii pe asa incep sa va intreb dilmema dilemelor cine a fost primul oul sau gaina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic...
dar practic mai greu, pentru ca nu toti suntem in msura sa raspundem unei intrebari dintr-un anumit domeniu si nu stam toti pe TPU in acelasi timp, fiind posibil sa nu-ti descoperim niciodata intrebarea...si de cate ori crezi ca va vrea cineva sa raspunda ca sa strangi un astfel de numar?
eu in schimb mi-am pus intrebaarea:
Daca suntem atat de multi, oare ce procent din ei nici nu stiu de existenta mea?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nici nu m-am gandit, te-am folosit ca exemplu

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai da-ne exemple, sa te cunoastem mai bine... macar pana facem 1000 de raspunsuri! O sa innebuneasca WQT la cate notificari o sa primeasca, ha, ha, ah!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

love struck

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ma bag si eu, dar n-am chef sa vorbesc despre mine
ce faci in momentul asta eu mananc napolitane?
P.S: stii ca nu vom strange nici 30 de raspunsuri, nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Ce vin?

| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Sa mor eu ca in maxim 2 ore, dupa ce vin de la restaurant, iti spun ce am comandat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai eu zic sa ne grabim! Hai sa jucam "Truth or Dare", ce zici? Incep eu: ai curaj sa pupi un baiat necunoscut pe nas?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Efemeridule, tot ziceai tu c-ar trebui să se ofere spațiu pentru etalarea creativității userilor, ia uite că au plecat adminii urechea la doleanța ta. Așteptăm să ne surprinzi acum.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi, daca tot raspundem aiurea, hai sa ne si votam unii pe altii, ca am auzit ca ne raman punctele chiar daca ne sterg oamenii invidiosi postarea! Eu va dau amuzant, voi dati ce va lasa inima rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acum?, daca as fi provocata intr-un joc fata in fata, da, dar cum iti pot demonstra asta?
Uite-o pe a mea: care e cel mai patetic, tampit, de rasul lumii, aberant sau eronat lucru pe care l-ai facut sau l-ai spus vreodata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Eu am comandat un praf blond, cu spuma (la gura recipientului) rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Ai sursă sigură, nebunule, de-ți permiți să bei des vin de la țară. Noi, ăștia mai amărâți, mai câte-o Grasă de Cotnari, mai câte-o Tămâioasă...

Răspuns utilizator avertizat
| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahaaaa amărâti!?!? Tamaioasa, Cotnari...

| unknownn a răspuns (pentru anonim_4396):

+ca 50.000 cel putin nu au mai intrat pe site de cel putin 1 an.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Dau 2 litri de Cotnari pe 1 litru de vin de țară...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am cate un best-sellers la fiecare categorie mentionata de tine (aa, si btw, scuze ca am intarziat, am fost la o terasa).
Deci trebuie sa intrebi pe rand! rolling on the floor
Tu pui 5 intrebari diferentiate, si eu iti dau 5 raspunsuri identice, si facem 10 postari in total... rolling on the floor

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde, viile la tara in sud nu a mai produs de doi ani. Mi s-a facut o pofta de un zăibărel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Ce-ti place sa bei mai mult, sane? Vin, bere, tuica?

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Vinul, nicio bautura nu o bea cu mai mare placere decat vinul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu, dar daca s-ar intampla asta vreodata, intrebarea trebuie sa apartina lui NOname rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti binevenita si tu, sa-i facem in ciuda rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am o propunere: Hai sa o facem pe asta a ta de 1000 de raspunsuri, macar... deci ne apucam toti si vorbim vrute si nevrute aici, pana ne plictisim! Ce ziceti?