| anonim_4396 a întrebat:

Urgenţă maximă! Cum îmi pot şterge contul? Vă rog frumos.Doresc să mă retrag.Sunteţi cu toţii nişte oameni minunaţi, dar deja simt că nu-mi mai găsesc locul aici. Oricum, site-ul este deja suficient de populat. O seară frumoasă tuturor.Nobody4Nobody.

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile, care acum se doresc a fi sterse.
In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.

| Karinakari99 a răspuns:

Eu te sfătuiesc să nu părăseşti siteul! Ajuţi şi eşti ajutat aici.Dar e alegerea ta.Pentru a şterge contul, trimiţi cerere la CONTACT ( http://www.TPU.ro/contact ) cum că vrei să-ţi ştergi contul cu datele necesare.Dar cine ştie! Poate vei mai avea nevoie de el sau te răzgândeşti să rămâi, atunci poţi da doar "Logout" şi intrii când ai nevoie de ajutor.Cum am spus, e alegerea ta. Poate te vei răzgândi.Baftă.

greece12
| greece12 a răspuns:

Nobody,oricand iti vei mai aminti de noi,aici vom fi.
Garda moare,dar nu se preda!
Sa ai parte numai de bine!
Cum stergi contul,ti-au spus dar cred ca nu-i nevoie,multi au cont de ani de zile fara sa-l foloseasca deloc..., sunt useri stand by.
Chiar daca pare banal, e un sfat bun:
http://www.youtube.com/watch?v=rz1OfJglBbI

| Eღilia62 a răspuns:

Imi pare rau ca pleci,de ce faci asta? Nu-ti gasesti locul? Esti bine venita, ai si tu un loc printre ceilalti. Daca peste cateva zile iti vei dori sa nu-ti fi sters contul?
Oricum, daca nu te-am convins...Contact >Pui numele tau, email-ul, tipul problemei-alte probleme si continutul mesajului.

| Skylerx a răspuns:

Te rog sa nu parasesti site-ul! Nu te retrage, noi suntem ca o familie, vom plange dupa tine (cu vorba, normal) dar de ce sa te retragi? Aici ajuti oameni, esti ajutat...
Ehh. Daca tu chiar vrei sa te retragi si nu te ajuta ce am scris, uite cum poti sa iti stergi contul... Dai sus, acolo pe optiunea 'Contact' si spune ce vrei (sa iti stergi contul), iar cineva de pe TPU ti-l va sterge (un moderator). O zi buna...

Răspuns utilizator avertizat