anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Urmatoarele nu sunt o intrebare, sunt un avertisment pentru toti, mai ales pentru adolescentii care cad in plasa acestor persoane si isi dezvaluie poze, profiluri pe retele de socializare, dau detalii din viata lor!
Am realizat in final ca sunt foarte multe persoane dubioase pe TPU, mai nou cu ajutorul ChatGPT simuleaza conversatii cu voi (si cu mine) isi creaza probleme aparente (false) precum scenaristii de film, vin cu aceste probleme parand ca sunt victime si cer raspunsuri, incearca sa se imprieteneasca cu voi, sunt asa cum voi ii numiti generic TROLLI

De curand am fost si eu tinta unui astfel de troll, asupra caruia @LaviniAna mi-a adus la cunostinta inca de pe acest topic : https://www.tpu.ro/......-intru-in/
Pe scurt acest gunoi tot isi face conturi, pana acum 2 zile stiam de 2 conturi, in care se dadea fata punea poze cu vreun model (a se citi persoana slaba si inalta care face modeling) si isi crease o poveste ca este o femeie care a vizitat SUA, este avocata dar romanca si a fost abuzata... cerand sfaturi despre depresia ei survenita in urma abuzurilor repetate inca din copilarie.
Astfel de mesaje si intrebari par credibile la inceput...
Pentru ca i-am dat niste mesaje de incurajare pe topicul deschis s-a mutat discutia in privat, toate bune si frumoase a fabricat o poveste desprinsa din scenariile filmelor americane actuale.
Evident ca nu am crezut, dar premisa era ca aceasta persoana cu probleme era o femeie, fara sa fac discriminare de gen si avand o fire "naiva", am zis ca fiecare isi spune offul cu un motiv, eu fiind sensibil si incercand sa ajut persoanele cu depresie pentru simplul motiv ca ma doare cand aud si vad tineri ca se sinucid!
Am continuat sa o/il sfatuiesc de bine, nu m-a interesat ca povestea parea falsa si totul dubios!
Era clar ca era scris de o persoana cu probleme psihice.
Cand a cerut detalii despre mine evident ca am imbrobodit si eu o poveste (faceti la fel sau nu raspundeti deloc e mai bine)

Astazi imi da mesaj cu injurii un alt cont nou, cand caut discutia de zilele trecute cu fata abuzata, ce sa vezi contul fusese sters!
Deci si-a facut retardatul inca un cont special ca sa ma injure pe mine, va dati seama ca sunt destul de important in aceasta comunitate daca bolnavii mintal internati la psihiatrie isi fac cont special ca sa ma injure;)
Evident ca este un troll amarat care este pus pe rau, dar nu se vede in oglinda ca zace in retardismul sau si tot asa va muri, va muri un looser!
Este vorba despre acest user : https://www.tpu.ro/utilizator/acmmlj nickname DWAtri - un ratat ce nu merita mentionat, mi-am dat seama ma ca tu esti pentru ca folosesti majuscule in nicknameurile tale!
Am intrat pe pagina sa, evident ca m-a blocat, am vrut sa vad cui a raspuns, a raspuns unor user cu ajutorul chatGPT, deci asta este nivelul acestor adolescenti limitati, chatGPT le guverneaza viata, no liferi!
Deci atentie cu astfel de persoane avem a face pe tpu.ro
Unii dintre ei sufera de probleme grave si scriu chiar de la spitalul de psihiatrie unde sunt internati, pe bune, nu-i opreste nimeni sa aiba un smart phone pe care sa-l foloseasca sau o tableta!
Altii sunt schizofreni fara tratament care sunt liberi pe strazi si pot intra in contact cu voi adolescentii si sa va castige chiar increderea.
Sunt cunoscute destule cazuri in care fete mici de ani au mers la intalnire cu retardati de acestia pe care i-au cunoscut pe net; acestia facandu-le rau fizic cat si psihic in final!

Acesti limitati au intrecut orice masura, din pacate TPU este de vina pentru ca :

1.da voie la stergerea contului userilor noi, si nu ar trebui sa aiba acest privilegiu decat userii vechi! Restul care vor cont sters le dai BAN si blocare, si pe IP si pe orice sa numai aibe drept de a isi face un alt cont; te uiti in log-uri si vezi ca foloseste emailuri ciudate pe domenii din Rusia de exemplu, ii dai bloc fara permisunea de a isi mai crea vreodata cont!
2. odata cu stergerea contului se sterg si mesajele (discutiile) avute in privat! NU ESTE IN REGULA, discutiile din privat ar trebui sa ramana cu tot cu usernameul celui cu care ai avut acea conversatie, pana cand TU iti stergi conversatiile, chiar daca el a sters acel cont!
De ce? pentru a avea probe din acele discutii!

Eu acum nu stiu ce user avea acest infect pe celalalt cont pentru ca totul s-a sters, i-au ramas doar mesaje anonime postate pe TPU

Eu asa ceva nu am mai patit sa ma contacteze trolli dar orice are un inceput, in fine, ar fi foarte misto daca anonimii nu ar mai fi anonimi, si ar putea primi corectie fizica;) Sunt foarte sigur ca din jeguri s-ar face oameni cuminti! Dar asa le dai dreptul la toti limitatii sa isi creeze 100 de conturi si sa le mai si stearga cand vor.

Voi mai oferiti incredere cuiva pe aceasta platforma? mai este cineva demn sa primeasca sfaturi si sa iti pese de el/ea? eu zic ca NU.
Prin "a iti pasa" ma refer la empatie, dar prefer de aici in colo sa ofer empatie doar animalelor pe care le intalnesc in viata reala si nu acestor limitati de pe net!

7 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Ma "bucur" că nu sunt singurul care a primit mesaje drăguțe de la DWArti astalaughing
https://ibb.co/1dNqYQp

Cât despre povestea aia cu fata și problemele psihologice, cred că ceva e dubios că și eu am primit un mesaj asemănător de la PIXIEpixie care zice ceva asemănător însă vad că mesaje au dispărut, că eu unul nu le-am ștersstraight face

In fine, fiecare cu cât îl duce mintea.
A da, nu ești singurul important aici big grin

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Bravo, PIXIEpixie isi spunea pe celalalt cont iar mai inainte sau dupa (cine mai stie ca eu nu) cred ca mai avea inca un pseudonim.

Deci acest retardat a dat mesaje cumva la toti cu care a purtat o conversatie in privat cand era PIXIEpixie

Curat va spun ca inainte dubla personalitate era o RARITATE in psihiatrie, astazi este NORMALITATE, de aceea a si aparut LGBT-ul! Fara sa atac persoanele gay! LGBT este o ramura a dublei personalitati!

Acest troll sufera de dubla personalitate!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Total de acord!
Eu tind sa cred că acest dwatri mi-a scris pentru că îmi scrisese atunci când era metamorfozat in pixie laughing
Btw, chiar nu înțelesem de unde 4 mesaje,iar când vad, erau cuvintele drăguțe a lu' mistar problema la cap, dar acum că văd că nu sunt singurul, mă simt mai bine.
Oricum, l-am raportat la TPU

| Simpatic a răspuns (pentru Hyperion7):

Da el este, un el care se da o ea, iti dai seama cu ce adolescenti avem aici de a face?

Mi-a placut " In fine, fiecare cu cât îl duce mintea.
A da, nu ești singurul important aici "

Stii foarte bine ca am spus-o sarcastic mai sus, nu sunt important si nici nu ma dau!

| Hyperion7 a răspuns (pentru Simpatic):

Oricum,e utila acesta informare cu privire la astfel de tentative, astfel poate se mai previn astfel de cazuri, vedem.

In ceea ce privește sarcasmul, și eu am zis-o tot folosindu-ma de sarcasmbig grin
Nici eu nu o fac, nu am de ce.

Ce observasem eu la acest utilizator e că avea sigur probleme mintale și încă are happy
Oricum, dubioși csf straight face

| anonim3248 a răspuns (pentru Simpatic):

De cei care spui că scriu pe site și sunt bolnavi psihici ei sunt niște oameni care trăiesc pe internet și au până în 30 de ani și lumea lor e internetul.

| anonim3248 a răspuns:

PIXIEpixie nu era femeie.

Întrebări similare