| DonEduardo a întrebat:

V-ar placea sa cunoasteti useri de pe TPU in viata reala? Daca da, care?

23 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Am destui si nu prea am cat sa conteze pentru ei sau pentru mine... ca oameni si fețe cred și eu că au... iar fata ar fi fost cea mai importanta, nu?!

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Nu chiar, vreau sa zic care ti-ar placea sa iti fie prieteni in realitate.

| LPCTSTR a răspuns (pentru DonEduardo):

Emm... toti si niciunul rolling on the floor
Mai intai as vea sa stiu daca al meu BlackFire mai traieste, ca se aduna anii si mi-e dor de el.
Un altul este RAY, filosofia lui este interesanta, l-am auzit vorbind pe discord, m-am "indragostit" de vocea lui.
Un ramless, insa nu-l mai stiu, am avut cateva conversatii bune.
Iar o zeita: Ecce Homo, geniala fiinta, mereu draguta si interesanta happy
NLS, gabicoo, Drimmero, suntserios, Algo089, babaciune, supadeceapa, Shuriken... poate.
Iar restul... poate sa-mi aduc aminte de ei.

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Pe RAY il stiu si eu. Si mie mi se pare interesant. Mie imi lipseste TristanTzara. TristanTzara, frate, mai esti viu? Mi-e dor de tine, de raspunsurile si de intebarile tale interesante.

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Altii ar mai fi sadrian46, sierra1, DoarBogdan, hgucyvyvyc, Drimmero, Cris99, Digikey, StrongHeart, suntserios si cam astia sunt.

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Il stii pe vreunul?

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

De fapt, pe unii ia-i mentionat, dar din restul stii vreunul?

| LPCTSTR a răspuns (pentru DonEduardo):

Ii stiu, desi unora nu le-as adresa compasiune, in special unuia care adera la pseudostiinte sau altuia fara scrupule.

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Ce inseamna pseudostiinte?

| LPCTSTR a răspuns (pentru DonEduardo):

Stiinte inchipuite de unele personaje ca fiind stiinte reale.
De exemplu, exista persoane care cred ca biocampurile si bio-nu-mai-stiu-ce sunt reale si ca ele exprima un obiect de studiu... cand majoritatea populatiei cu tiglele pe casa sunt constiente ca "obiectul lor de studiu" nu ar trebui sa prezinte nici macar interes, dar altminteri inventarea unui studiu in jurul unei astfel de chestii.
Un alt exemplu ar fi horoscopul, o pseudostiinta gogonata pentru care multi, dintr-un anumit motiv, chiar cred ca pozitia planetelor sistemului solar le-ar influenta judecata si empatia, ratiunea si personalitatea: imbecilitate pura.
As putea atinge varful "aisbergului" prin a spune ca multi isi inchipuiesc ca religiile sunt stiinte... nope, sunt pseudostiinte nefondate.

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Dar care dintre ei studiaza pseudostiintele si care e fara scrupule?

| LPCTSTR a răspuns (pentru DonEduardo):

Eh, daca vei sta mai mult pe aici, vei afla... sau poate nu; nu-i frumos sa numesc cele mai (ne)dragi fiinte de pe aici, nu?!

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Hai, te rog!

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Spune, te rog! Chestia asta cu "fara nume" e o prostie. Ne trebuie nume pentru a putea remedia situatii.

| LPCTSTR a răspuns (pentru DonEduardo):

Zic doar de unul, ca ala m-a si blocat, si ca sa zic mai trebuie sa si istorisesc.
Era o intrebare a unui plictisit de viata care sustinea vehement ca visurile lucide sunt un scop suprem in viata si ca vrea cu ardoare sa divagheze conceptul pana la rezultate ipotetic vizibile, sau ca el vrea se foloseasca de ast' concept ca sa umbe in timpul visului in capul pufarinei preferate. Dau raspunsul cum ca abereaza, iar aburerile lui sunt dincolo de real, fapt pentru care ne'a sardin46 ma acosteaza caci, chipurile, delirez si cum ca el a avut parte de un astfel de fenomen cu ajutorul crezamintelor in biocampuiri si aura si mai stiu eu ce imbecilitati de pseudostiinta tot debita pe acolo. Povestea lui suna jalnic: el, dupa o astfel de experimentare de gradul 0, 1, 10, etc. se pregateste sa se dichiseasca parvenitul caci a visat-o pe ploada sefului ca-i va aprecia luxul-deluxul existential-minunat de fiinta ce era el, iar la munca, minune! rolling on the floor, ploada ii face apropouri ca-i sexos nevoie-mare barbatul nostru sardin64... urmand sa descrie cu amanunte cum a fost experienta ce a urmat, anume sexul furtunos pentru care "timpul nu mai sta in loc"... ca sa-l citez pe dragul nostru Marin Preda pentru opera sa geniala: "Morometii".
Scarbit, i-am aruncat acelasi lighean cu scepticism specific, urmand sa-mi raspunda cu exemple ca pseudostiinta asta cu biocampuri si bio-cretinisme este reala si ca exista plictisiti care chiar n-au ce face.
Ma rog, nu mai gasesc intrebarea ca sa-mi reimprospatez memoria si-asa chinuita de existenta dinafara sferei minunatei platformei intitulate TPU.ro, unde gasesti fel de fel de specii si de specimene ale rasei "homo sapiens sapiens", fiecare cu diversitatea sa istorica de mutatii mai mult sau mai putin permanente.

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Si celalalt?

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Daca nu vrei sa scrii aici, macar spune-mi in privat, te rog.

| LPCTSTR a răspuns (pentru DonEduardo):

Si celalalt este inca in viata... din pacate.

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Cine e?

| LPCTSTR a răspuns (pentru DonEduardo):

Esti foarte curios...

| DonEduardo explică (pentru LPCTSTR):

Da, sunt. Si plus ca ma ajuta sa stiu care membrii acestei comunitati sunt ok si care toxici.

| LPCTSTR a răspuns (pentru DonEduardo):

Prin abstractie, toti sunt toxici si nu sunt si tot prin abstractie, toti sunt ok si nu sunt.
La faza in speta poti vedea ceva, dar raspunsurile lui sunt relativ ok cand este cazul de neutralism, deci zona se imparte in destule gradienturi cat sa-ti suceasca mintea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic da.