| anonim_4396 a întrebat:

Voi raspundeti la intrebari pentru funde sau chiar vreti sa ajutati?
Nu va deranjeaza cand cineva cere funda si nu merita?
Daca punem la sfarsitul intrebarilor :,, Dau Funda!" Avem mai multe raspunsuri?
Eu nu zic ca dau funda, dar mereu dau celui care merita(nu celui care a cerut)!

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu prea ma intereseaza fundele. Uneori raspund la intrebari chiar daca deja s-a dat funda la intrebarea respectiva. Ba da, ma deranjeaza. Chiar daca dau niste raspunsuri bunicele [uneori] totusi... mi se pare milogire sa ceri asa "funda?love struck:X:X puppy dog eyes" e chiar penibil...
Si cam da... Daca astia dependenti de funde se plimba pe site, si cum vad "dau funda" au si sarit cu un raspuns bun/rau cu speranta ca or lua si ei inca o fundita. CRed ca fac aceste lucruri pentru ca devin gelosi pe N0name, Legiutoarea, Brigaela, pentru ca le vad cu atatea funde si vor si ei. Ce sa le faci, minte de copii
Da, asa fac si eu. Daca unu cere funda si sa zic ca raspunsul lui e folositor, ii dau vot dar nu-i dau funda pentru ca nu incurajez cersitul.
O zi buna si sper ca ti-am fost de folos!happy

10 răspunsuri:
| Klepto a răspuns:

Fac ceva cu fundele?
Ma ajuta cu ceva?
Daca ma suna Tociu si Palade de la Super Bingo Metropolis si am x numar de funde pot sa mai aleg o data?

Nu ma atrage funda pe cat ma atrage sa ajut.
Nu raspuns pentru o funda pixelata si inutila.
Este doar o metoda de rasplata virtuala si atat.

Hei, fiecare cu dorintele sale, ei vor funde.
Cand spui "Dau funda" este ca si cum le-ai energiza fiecare celula din corp si fiecare se chinuie in fel si chip sa primeasca asa ceva.

| StoicaAndi a răspuns:

Ai dreptate dar n-are nicio legatura cu intrebare ta si in alta vorba asta nu este intrebare esti parca in clasa 1 imi cer scuze daca team jignit dar cam asa pare

| AnemonaP a răspuns:

Nici eu copilasii aia mi se par disperati si raspund doar pentru a primi funda in loc de a ajuta

| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Bine faci. unii cer funda dar dau un raspuns cam naspa.

| tauretee a răspuns:

Eu am instrat pe acests sit in srimul rand sa ajut si in al 2lea sa fiu ajutat nu pentru funde...

| Florin a răspuns:

Aici ai dreptate,cand cineva pune o intrebare,si cineva primeste funda,nimeni nu mai raspunde la acea intrebare,ca si cum ar fi uitata, aici trebuie sa ne ajutam, nu sa luam funde.

| EmonicaLaura a răspuns:

Hey! Sa stii ca ai pus niste intrebari foarte bune.Majoritatea persoanelor cred ca raspund doar pentru funda, dar sunt si alte persoane care chiar vor sa ajute.Eu sincer atunci cand postez o intrebare scriu faptul ca dau funda, ca sa ma ajute cineva cu un raspuns.
Eu sincer nu raspuns pentru fundita, ci ca sa ajut oamenii.Nu sunt acel tip de persoana care dupa ce scrie raspunsul cere intr-un fel funditza.Nu prea imi place.Dar asta e.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evident ca deranjeaza! In locul adminilor as baga o regula sa fie suspendati si pentru cersit de fundite! Dar s-ar imputina numarul raspunsurilor atunci!
Si partea cu "dau funda" mi se pare la fel de cretina! Ca oricum funda aia nu v-a ramane nedata cuiva, ca la orice intrebare se da funda, fie o da cel care a pus intrebarea, fie o dau adminii!

| Idc12345 a răspuns:

Vreauuuuuu funda!

| Alex106923 a răspuns:

Si eu cred asta dar, nu imi place sa iau funda cand nu merit