| gelu1970 a întrebat:

Vreau sa imi sterg contul de pe tpu.ro. pasii indicati de catre administratori nu functioneaza

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intră la setările contului meu(i ti apare in partea stîngă cu portocaliu) si jos de tot e scris cu litere mici stergerea contului sau dezaboinare, intră acolo si vezi ce zice. Daca cumva ai intrat si acolo si nu a mers, atunci nu stiu cum sa faci, dar de ce vrei sa stergi contul? Succes

12 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

In cel mai rau caz poti face urmatorii pasi:
*Mergi la "intrebarile mele" si le stergi pe toate.
*Mergi la "raspunsurile mele" si le stergi pe toate.
*Iti pui alt nume si alta poza la avatar si... Dumnezeu cu mila. TU nu mai existi pe TPU.
Daca nu mai activezi pe noul cont, este ca si cum n-ai mai fi.
Pierzi tot ce ai acumulat, puncte si fundite si redevii junior.Nici naiba nu mai stie cine esti! Doar adminii.
Nimic din ce am scris eu aici nu este ilegal sau interzis de regulament.

| gelu1970 explică (pentru Elianna):

Multumesc Elianna. am reusit sa le trimit mesaj. vreau sa il sterg. in ceea ce ma priveste am pierdut destul timp aici pe TPU. multi, foarte multi din cei ce pun intrebari nu merita nici macar un raspuns.

| floresdemayo a răspuns (pentru gelu1970):

Nu-l șterge. Să știi că nu-i bine să iei decizii la supărare. Oamenii pot fi răutăcioși, de multe ori, dar trebuie să fii impasibil. Să înveți a obține un soi de imunitate, să nu te lași intimidat, iar răutatea lor să nu te sperie niciodată. Rămâi cu noi! happy

| gelu1970 explică (pentru floresdemayo):

Iti multumesc. de moment o sa raman.

| darrio2007 a răspuns:

Daca nu iti place site-ul este de ajuns sa nu mai intri pe el.Cu ce te-ar deranja ca inca ai avea cont pe TPU?

| gelu1970 explică (pentru darrio2007):

Ai dreptate. nu ma deranjeaza cu nimic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar ei i ti pot sterge contul, altă solutie nu există, mergi la contact si trimite le mesaj, nu stiu altă cale.

| gelu1970 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Le trimit mail si imi da eroare

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru gelu1970):

Intră la setările contului meu(i ti apare in partea stîngă cu portocaliu) si jos de tot e scris cu litere mici stergerea contului sau dezaboinare, intră acolo si vezi ce zice. Daca cumva ai intrat si acolo si nu a mers, atunci nu stiu cum sa faci, dar de ce vrei sa stergi contul? Succes

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, ai reusit? Mersi pntru fundă.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu poţi să-l ştergi singur!

Pentru a şterge contul, trebuie să trimiţi un mesaj Adminelor, la "Contact" - vezi colţul din dreapta sus, sau la linkul :
http://www.tpu.ro/contact

"38. Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare." - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#38

Toate cele bune!

| alexandrualind a răspuns:

Cum imi sterg contul?
Pentru a sterge contul TPU.ro trebuie sa trimiti un mesaj, folosind functia "Contact" (sau direct la contact @ TPU. ro) de pe adresa de e-mail cu care te-ai inregistrat in cadrul comunitatii. Atat intrebarile cat si raspunsurile nu vor mai fi sterse, ci vor aparea pe site ca si cum ar fi postate de un utilizator anonim. Am recurs la aceasta metoda, din dorinta de a fi fair-play fata de utilizatorii care au acordat fundita pentru raspunsurile care acum urmeaza sa fie sterse. In cazul in care posesorul unui cont a decedat, la cererea familiei/prietenilor, contul respectiv va fi dezactivat. Este necesar ca orice astfel de cerere sa fie insotita de acte doveditoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Site-ul este unul axat pe profit si se castiga din consistenta. laughing Nu poti iesi afara nici mort! Scrii la contacte si ti se va raspunde sa te mai gandesti, bla bla, ca le pare rau, texte standard. Iti da eroare? Eroarea este bine facuta in html. laughing