| Toma12456 a întrebat:

1) Eu sunt un om. Daca fiul lui Paul este tatal fiului meu, ce sunt eu pentru Paul?
2) Daca trei oameni sunt necesari pentru a sapa o groapa, cati oameni sunt necesari pentru a sapa o jumatate de groapa.
3)Doua avioane decoleaza in acelasi moment. Ele zboara peste Atlantic. Unul dintre ele pleaca din New York catre Paris si zboara cu o viteza de 750 km/h. Celalalt pleaca din Paris catre New York dar merge cu doar 700 km/h(din cauza conditiilor meteorologice).

Care dintre ele va fi mai aproape de Paris cand se intalnesc?
4)Tu esti capitanul unui yaht, yahtul tau masoara 14 m lungime, 5 m latime, 12 m inaltime si ai la bordul yahtului 20 de oameni. Intrebarea este: cati ani are capitanul?
6)Tatal cu fiul merg cu masina si fac accident, in urma acestuia tatal moare, iar fiul este dus de urgenta la spital, pe masa de operatie chirurgul spune: Nu pot sa il operez, deoarece este fiul meu. Cine este chirurgul
7) Doctorii iti arata o cada plina cu apa, o cana si o galeata tu ce alegi sa golesti cada?
8)Ok sunt 3 camere in care esti obligat sa intri si sa alegi in care ai vrea sa supravietuiesti: camera 1 o camera plina cu criminali inarmati pana in gat care te-ar face franjuri imediat
-camera 2 o camera plina cu lei nemancati de 5 ani
-camera 3 o camera cu gaz toxic

Raspundeti si explicati alegerea
9)Un tip care locuieşte la etajul 7 şi foloseşte liftul, urcă întotdeauna doar până la etajul 5 după care contiua pe jos! De ce coboară la etajul 5?

Răspuns Câştigător
| Ashadow a răspuns:

1.Tot un om
2. Unul si o lopata.
3.Pai se intalnesc la Paris
4.Waw! Eu am un iaht!
5.DE ce nu exista 5?
6. Dumnezeu
7.Un pai
8.camera 1408
9.Se da mare

| Toma12456 explică (pentru Ashadow):

5 era o capcana si raspunsurile la intrebarile 3, 6, 7, 8, 9 sunt gresite.

| Ashadow a răspuns (pentru Toma12456):

Crezi ca scopul meu era sa raspund corect? Intrebarile astea sunt antice.

7 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Eu sunt un om.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 5 cred ca era aia cu 'ce a fost mai intai: oul sau gaina?'. In rest ai copiat si tu ce ai gasit.

| KIibrDM a răspuns:

1.Fiul lui Paul / un om
2.Cati vor ei... cu cat mai multi sunt cu atat mai repede se sapa groapa
3.Cel cu 700km/h...
4.Sunt eu... Eo am 12 ani...
5.NU AVEM
6.Chirurgul este mama baiatului.
7.Scot dopul si se goleste singura
8.In camera 2, leii nemancati de 5 ani sunt morti
9.Este pititc si nu ajunge la butonul 7 doar la 5...

| elis1999 a răspuns:

SAL: pai se da jos la etajul 5 pentru cas mai faca si el sport, fundd pliz.

| Andreaaa1999 a răspuns:

Pai pentru ca are o ruda, vecina apropiata? funda plzzz!