| Wtf9000 a întrebat:

A fost cutremur! Credeti ca vine Sfarsitul Lumii? Apocalipsa?

37 răspunsuri:
| dEutSa_8892 a răspuns:

A fost cutremur, dar Apocalipsa va veni doar atunci cand D-zeu va vrea happy

| anonim a răspuns:

Da.va veni cu siguranta.pregateste-te sufleteste si moral.vezi ca deja bate la usa.big grin

| Ben. a răspuns:

NU

| Mo a răspuns:

DAAA! SA VINA APOCALIPSA! IN SFARSIT DUMNEZEU SE RAZBUNA!

| kh1ss a răspuns:

Da... pregateste`te... vine apocalipsa... fa`ti bagajele tongue

| joy a răspuns:

Daaaa, am simtit. O sa vina, pregateste-te!

eileen
| eileen a răspuns:

Poate sa vina oricand, nu neaparam dupa un cutremur.

| sergiu2525 a răspuns:

Sa moara toti dusmanii!

| baba a răspuns:

Ioi, Grim. Cum să zici acum că vine apocalipsa doar că s-a zgâlţâit niţel pământul?
Vorba cercetătorului ăluia de le-a trântit telefonul în nas ălora de pe Realitatea TV: "CARE-I PROBLEMA?"

Anna
| Anna a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni sfarsitul lumii.Doar Dumnezeu stie si poate decide asta.In tot cazul, traim vremurile din urma.Cutremure,razboaie,criza...
Esti gata?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cutremure vor mai fi chiar si mari.

carla
| carla a răspuns:

Grim ce ti-a venit, mai frate? Ce apocalipsa? hahahaha

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, da' nu azi, mai dureaza putin rolling on the floor

| borsec a răspuns:

Nu, nu vine Apocalipsa, stai linistit.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da...pregateste-te...nu uita...acte,bani,lanterna ...mancare...

| Wtf9000 explică:

Intrebarea asta era o aluzie la cei care tot pun 10000 de intrebari despre un amarat de cutremur... tongue

| Delia 75 a răspuns:

Chiar si aluzie, ....sa intrbi asa ceva mi se pare o prostie. Poti sa bagi oameni in sperieti. Auzi la el. laughing

| elena a răspuns:

Dupa foto se pare ca vine sfarsitul lumii...

| georgianacas a răspuns:

Nimeni nu stie cand va veni d-zeu dar uite citeste acest psalm"Descoperirea lui ISUS HRISTOS, pe care DUMNEZEU i-a dat-o, cas sa le arate robilor Sai lucrurile care se vor intampla in curand..." Adica inundati, cutremure, va ploa cu grindina cat oul de gaina, etc Deci lume POCAITIVA CA VINE DOMNUL! SI NU CRED CA VA DORITI SA ARDETI PE PAMANT

;

| dudu_4306 a răspuns:

Apocalipsa vine, dar vine si ea mai generoasa... Ete partz cutremur de 5 grade si vine apocalipsa...

cami
| cami a răspuns:

Eh... s-ar preconiza ca pe 21.12.2012 ar veni. Apocalipsa...(se zice ca in aceea zi toate planetele se aliniaza paralel cu Soarele.cred), si astfel va surveni lipsa lumini.pe Terra. dar na` mai e pana atunci.
Om trai si om vedea happy!
[daca mai apucam sa vedem laughing ]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar un cutremur atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa mai fie nici un cutremur:p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)da sigurlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cutremur a fost, Apocalipsa o sa vina atunci cand Dumnezeu v-a crede ca trebuie sa vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor PROSTULE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai idioti... repede un cutremur si gata apocalipsa... si apropo dumnezeu nu se razbuna ba imbecililor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la culcare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sâmbătă seara, în jurul orei 20:30, a avut loc în zona Vrancea un cutremur de 5, 3 grade care s-a resimţit şi la Bucureşti. Reţelele de telefonie mobilă au căzut imediat după producerea cutremurului. Reprezentanţii Institutului Naţional de Fizică a Pământului au declarat că acest cutremur este unul tipic pentru această zonă.
(+) Click pentru a mări
Publicitate

- cutremurul a fost de 5, 3 grade pe scara Richter la 120 de kilometri în zona Vrancea
- a avut 5 grade pe scara Mercalli în zona epicentrală
- amplitudinea maximă a avut 3 minute, dar nu este un criteriu maxim
- e un cutremur tipic, nu este nimic anormal

| adi_7507 a răspuns:

Ce intrebare mai e si asta? Cati ani ai?