| IrinaDelia a întrebat:

Auziti, maine merg la Bucuresti in excursie! Dati-mi si mie niste idei comice cum sa ma distrez pe autobuz! big grin big grin big grin

8 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Cumpăraţi-vă cartofi.

Da, da, atât. Cartofii pot fi nişte animale foarte bune de companie. *nu-i aşa Mac?*

| PotcaPădurii a răspuns:

Poate explodeaza autocarul pe drum...Va jucati cu cadavrele..Asta doar daca nu o sa fiti cu totii cadavre...Va fi carnagiu!

| MâţulMov a răspuns:

Ceapa.

| Șâret a răspuns:

Nu, n-auzim.Pa.

| RomulusMilea a răspuns:

PE autobuz? Vei rezista acolo sus PE autobuz? Este ilegal să fii urcată PE autobuz!

Am înţeles că autobuzul va merge la Bucureşti, dar de unde pleacă?

| IrinaDelia explică (pentru RomulusMilea):

Vroiam sa spun in autobuz, si plec din Brasov!

| RomulusMilea a răspuns:

Ar fi câteva idei:

1). Ştii jocul acela cu schimbarea primei litere de la prenumele unei persoane cu prima literă a numelui de familie? În cazul meu, în loc de Romulus Milea, ar fi Momulus Rilea (:-)));

2). Puteţi cânta în autobuz, câteva cântece celebre, pregăteşte versurile pentru cei care nu le ştiu, în mai multe exemplare;

3). Dacă vă place, puteţi încerca jocul acela, de la A la Z, pentru fiecare literă să se spună o ţară şi 3 oraşe din acea ţară, litera A pentru primul pasager din autobuz, litera B pentru al doilea, şi aşa mai departe.

Ce părere ai?

| RomulusMilea a răspuns:

Un elefant se legăna, pe o pânză de paianjen, şi fiindcă ea nu se rupea, a mai chemat un elefant.

Doi elefanţi se legănau, pe o pânză de paianjen, şi fiindcă ea nu se rupea, au mai chemat un elefant.

Şi aşa mai departe... (:-)))))))).