| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata.Ma numesc Cimpoi Marin.Va rog sa nu radeti de mine pentru ce o sa scriu.Eu locuiesc in chirie la o doamna in etate care are o nepoata minora de la tara care invata la liceu in oras si sta la ea pe timp cat dureaza trimestrul scolar apoi pleaca in vacanta.Si pe fata aceasta o cheama Florina,dar o striga Floarea,ca in gluma aceea cu scrisoarea de pe front, in 1944.Cand s-a dus la razboi un om si nu mai stia nimic de familia lui,iar apoi s-a intalnit cu un consatean recrutat proaspat,care i-a spus ca nevasta lui e bine sanatoasa,la fel si fata si baiatul care ii avea, dar ca a sapat o fantana in curte ca sa aiba apa.Si atunci omul a trimis o scrisoare acasa,dar nu stia sa scrie si a desenat o floare,doi copii,o fantana, un soare si o baba in baston.Si nevasta a tradus scrisoarea:``Floareo,ai grija de copii sa nu cada in fantana,*tu*ti soarele ma*-ti!``.Scuzati de expresie,dar asa este gluma.
Ca sa va spun ce intrebare am. Dimineata am iesit sa tai niste lemne pentru proprietara si stiam ca e plecata la biserica impreuna cu nepoata, fiind duminica.Si tot taind asa m-am incalzit si m-am dezbracat de pulover ramand la bustul gol, ma scuzati.Deodata am auzit usa si a iesit domnisoara,moment in care m-am simtit cam rusinat,iar ea ducandu-se la wc-ul care este in spate,a trecut pe langa mine si a spus ``vai ce maceo esti!``.Eu am intrat repede in casa si m-am imbracat cum se cuvine, dar nu a fost vina mea pentru ca normal ea trebuia sa fie la rugaciune cu matusa ei.Cum sa imi cer scuze ca m-a vazut dezbracat? Si daca sa o spun ca mi-a vorbit urat? Nu prea as vrea ca sa nu o certe, nici nu sunt paracios de felul meu.Cu toate ca ar trebui ca matusa sa-i dea o lectie ca sa nu mai vorbeasca asa cu oameni in varsta cum sunt eu.

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

: )) Genial personaj.
Bine că nici el nu a văzut "Tânăr şi neliniştit", că era belea.hee hee

| Liliana1981 a răspuns (pentru NOname):

NOname, cu personajul asta ziceai tu ca ma aseman? :-)) scuze ca te-am taguit dar m-am gandit ca nu strica putin umor.

| NOname a răspuns (pentru Liliana1981):

laughing Aha, şi acest personaj e simpatic rău (aşa de bine şi amuzant i-a accentuat pudoarea, dar din aia nobilă, mai ca la ţară), dar tu semănai ca stil cu Cancelled clasic, cel cu sora, cu iubite, cu hamsteri, care se contopeşte cu el însuşi, cel real, ca Birdman. Chiar, poate îi schimbăm nickname-ul.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai dumneata in loc sa "cinstesti" ziua de duminica, ce faci, taie lemne? in fine.
ignora vorbele fetei si nu o baga in seama decat daca te saluta si atat! n u ii da sperante fetei, tineretul in ziua de azi, este foarte vulnerabil.
O zi bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

Lasa fata in pace...sunt fete tinere care,, se dau'' la baietii mult mai mari ca ea!
Gaseste tu o fata gospodina in sat si cine stie... poate poate!
Fetele de aici ori sunt,, luate'' ori sunt prea tinere pentru un baiat asa mare ca tine!

| anonim_4396 explică (pentru Fatamuntilor):

Atunci am sa consider incidentul doar ca o intamplare nefericita si am sa-l dau uitarii.Dar nu trebuia totusi sa imi zica `maceo` cum spuneam eu la copii obraznici din sat, care faceau galagie sau aruncau cu pietre, adica `mucea`.Nu-i frumos.Eu am vrut sa le fac o surpriza cu lemnele, ca credeam ca ele sunt la biserica.Sau poate n-am inteles bine ca era muzica mai tare, scosesem boxele pe geam de la calculator, ca sa am spor.
http://www.youtube.com/watch?v=x6QZn9xiuOE

| Kaℓi a răspuns:

Marine, sunt un pic dezamagita. Cum sa tai lemne duminica, mai ales dimineata, cand sfantul parinte savarseste slujba in biserica? nu ma asteptam din partea ta, credeam ca traind la tara ai deprins niste obiceiuri mai ortodoxe, ca sa zic asa. E pacat! dar sunt sigura ca o sa fii iertat, ai facut-o doar ca sa ajuti doua femei, una cu alta poate se compenseaza.
Vad ca nu ti-a explicat nimeni ce inseamna "maceo", de fapt fata nu ti-a vorbit urat, adica e destul de urat ce a incercat ea sa faca, dar nu te-a jignit. "Maceo" inseamna "macho", adica un barbat care arata bine, viril, cuceritor, hansome, good looking man. Fata ti-a facut un compliment, ceea ce pe de-o parte e dragut din partea ei, pe de alta parte e un semnal de alarma, tu ca barbat matur trebuie sa ai grija sa nu-i dai sperante si semnale ca te-ar interesa vreo aventura cu ea, sa nu ai probleme. Acuma depinde ce planuri de viitor ai, poate scapi de chirie si te ia matusa in spatiu daca se tese vreo relatie frumoasa.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Multumesc pentru aceste amanunte, sunteti foarte draguta.Cum am povestit acum 5 minute e din ce in ce mai serioasa aceasta problema,dar eu nu o sa ma las sedus asa usor,mai ales ca in ziua de azi fetele sunt mai mult pe interes cum am citit aici de foarte multe ori,ceea ce inseamna ca din salariul meu de muncitor necalificat nu o sa-mi pot permite acest lux, niciodata. Buna seara si sper ca nu ati uitat de vitamine sau de cana cu lapte, nu mai insist ca sa nu credeti ca trimit sageti sa va invit cumva la mine ca sa va ofer una, ca sa nu creez supararea dvs., ma iertati.Cu toate ca n-ar fi o idee rea, imi sunteti simpatica si dvs., eu avand o slabiciune pentru fetele inteligente care stie sa scoata o vorba pe gura, deci.Sarut mana si sa va culcati devreme, ca somnul ajuta la frumusete, chiar daca la dvs. nu e nevoie, sunt sigur.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa fii surprins, dar sa stii ca si eu ca si multi altii de aici punem niste imagini care nu au legatura cu noi, ca imagine de profil. Daca n-ar fi asa ar insemna ca Justin Bieber are conturi multiple pe TPU, ar fi grav. Eu sunt bruneta si am un aspect sanatos, iti vine sa ma intrebi unde sunt castanietele... fata aia din poza nu stiu cine e, nici nu-mi prea pasa ca tot nu stiu sa schimb imaginea.

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

Da,banuiam ca-i de pe net, dar nu stiam de ce sa ma leg ca sa fac o gluma cu tine...
Ca asa sunt eu - mai glumet, de n-as mai fi fost!
In fine.Sunt cam indispus, scuze.
Ma duc sa ma mai uit la tablou` ala...

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu sunt indispusa. Astenie de primavara... ar trebuie sa nu mai stau aici, abia ma abtin sa nu raspund cu rautacisme la o gramada de intrebari, care parca o cer sad
La ce tablou?

| anonim_4396 explică (pentru Kaℓi):

M-am prins ca esti la fel.Si e exact cum ai zis - astenie de TPU.
Am pus o intrebare din plictiseala, acu` un sfert de ceas.
Nu e nimic de capul ei, nu te deranja.

| Kaℓi a răspuns (pentru anonim_4396):

Am citit - interesant...
M-as fi deranjat, dar daca m-ai invitat atat de direct (de data asta) sa nu o fac, asa sa fie happy
Iti doresc o sedere placuta si cat mai lunga pe TPU, Cimpoi Marin!

| ElenaSA a răspuns:

Las-o in pace. Daca se mai repeta ai putea sa o spui matusii. Dar in astfel de situatii pot sa apara conflicte si te poti trezi si cu acuzatii din partea fetei. La ce caracter are...

| anonim_4396 explică (pentru ElenaSA):

Cred ca este un virus ca apare ``campion`` si la dvs si la domnul din Japonia.Nu pot fi doi campioni, doar unul castiga, sau se termina lupta cu remiza ca la sah, dar atunci nu este nimeni invingator sau invins, deci nici campioni nu exista.Am vrut doar sa va atentionez in legatura cu aceasta problema.Si nu imi este teama de acuzatiile de care va referiti din motiv ca nu ar crede nimeni, nu este posibil ca un barbat in etate sa incerce sa seduca o fata cu 20 de ani mai tanara, sau sa o hartuiasca sexual, cum se spune, ca am auzit la tribunal un caz cand am fost cu fosta sotie la prima infatisare. Oamenii in varsta nu seduc domnisoare, asta vreau sa spun.Trebuie sa caute doamne serioase de varsta apropiata si sa lase fetele tinere sa isi traiasca copilaria cu baietii de seama lor, care au ganduri serioase si stiu sa le respecte, chiar daca mai glumesc ei pe internet si dau de inteles ca vor doar sa le f.Scuze ca am folosit acest cuvant neterminat. Urat din partea mea.Si scuzati si pentru cacofonia de mai devreme.Deci rezolvati problema `campionului`, virusul poate sa va strice calculatorul, asa cum am patit eu cand cu gripa aviara care a ucis aproape toate gainile din curte, iar unele au umblat o vreme lesinate dar au supravetuit miraculos.

| Naяutσ a răspuns:

Eu as fi urmarit-o la wc si as fi... intrebat-o daca mai are hartie igienica.

| anonim_4396 explică (pentru Naяutσ):

Eu nu urmaresc fete nici acolo nici pe strada.Decat odata am urmarit o colega de scoala cand am iesit de la ore, ca sa-i dau o floare pentru ca n-am avut curaj in clasa, sa nu rada colegii de mine.Si cand am iesit m-am tinut dupa ea un kilometru pe jos, la 10 pasi in spatele ei.Cand prindeam curaj acceleram, apoi cand ajungeam aproape de ea o lasam mai moale din cauza de la emotii.Si asa am facut tot drumul pana a ajuns in fata blocului unde s-a oprit sa vorbeasca cu o fata.Si m-a vazut.Si atuncea m-am dus la ea si i-am dat floarea, spunand ``pentru 2 ochi albastri``, pentru ca avea ochii albastri, foarte frumosi.Si era brunetica si dulce.Si cuminte. Apoi a strigat-o ta`su de la balcon ca sa urce si a plecat.Nu era nervos pe mine, doar ca o astepta cu mancarea gata.Mai erau oameni si atunci care intelegeau niste chestii, dar nici noi nu eram bagabonti sa ne batem joc de fete, cum este obiceiul acum.Si nu se spunea la fata ``ce faci fa?``, care e si un pleonasm sa folosesti de 2 ori verbul ``a face`` unul langa altul.Si ``zdreanta`` era aia cu care ne stergeam bocancii cand era noroi daca nu aveai crema de ghete ca nu prea se gasea. Vorbesc de anii 80 inaintea erei noastre.Si nici fetele nu foloseau cuvantul acela care incepe cu p. de fata cu baietii, sau poate nici intre ele, cred, ca erau mai rusinoase.Dar sa nu judecam ca sa nu fim judecati, cum se spune, toti facem greseli mai mici sau mai mari dupa cum ne este dat de la Dumnezeu.Ca Dumnezeu da si tot Dumnezeu ia, dupa dreptate si dupa mare mila lui.Si avea hartie igienica in mana, deci nu era necesar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da' câţi ani ai? 69, 9? thinking De duminica viitoare mergi şi tu la biserică şi te spovedeşti.winking
Sănătate ( mintală )!

| TPUuser199 a răspuns:

Asta este laughing acum ce vrei sa faci? O.o treci peste