| Iulian03 a întrebat:

Pot avea o relatie cu nepoata unchiului meu prin alianță cu matusa din partea mamei?

15 răspunsuri:
| bustamante a răspuns:

Poți să le fuți pe toate nimeni nu știe ce legătură ai. Atât timp cât nu este de sânge, și merge bine treaba e ok. E mai rău dacă se impute treaba.

| Iulian03 explică (pentru bustamante):

Sa se imputa treaba, in sensul sa ma barfeasca si sa se intinda la tot neamu?

| bustamante a răspuns (pentru Iulian03):

Gândești ca dacă nu merge treaba și nu o fuți cum trebuie ea va veni mereu și va avea posibilitatea sa vina oriunde este neam. Dacă ești minor și vrei sa o putuiesti e ok. Dacă sunteți mari acolo e problema.

| Iulian03 explică (pentru bustamante):

Eu am 18 si ea 20

| bustamante a răspuns (pentru Iulian03):

Ești sigur de decizie? Vreți doar aventura păstrați totul între voi. Dacă vreți ceva sa știe toată lumea atunci este ok. Nu trăiți cu lumea. Numai sa ii dai bine. Să nu aivă de ce sa se plângă.

| Iulian03 explică (pentru bustamante):

Si daca ma va refuza?

| bustamante a răspuns (pentru Iulian03):

Mergi mai departe. Dacă nu fuți pe ea vine alta în locul ei. Stai liniștit. Doar că ve-ți sa faceți 50 de umbre ale lui iulian03

| RoCkKiD a răspuns:

Matusa din partea mamei e sora mamei tale? Iar tu te rereri la fata ei?

| Iulian03 explică (pentru RoCkKiD):

Da, matusa din partea mamei e sora mamei mele si sotul ei (unchiul meu) are o soră, iar eu ma refeream la fata surorii unchiului meu

| RoCkKiD a răspuns (pentru Iulian03):

Atunci nu sunteti rude de sange. legal vobind puteti face ce vreti.

| corbulalbrosu a răspuns:

Poti. Fara nicio retinere fiindca intre voi nu exista niciun grad de rudenie, in afara de cea biblica ca descententi din Adam si Eva. big grin

| Andreeush a răspuns:

Atâta timp cât nu sunteți rude de sânge nu există nici un impediment.

| Sofer a răspuns:

Poți sa ai o relație cu ea liniștit.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da. Nu sunteți rude.

Răspuns utilizator avertizat