Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie neaparat de ajutorul vostru.
Azi noapte cam pe la 1-2-asa, cand abia ce ma culcasem si eu,am simtit deodata cum ma impunge un deget in spate,mai timid asa,stiti voi – ca atunci cand incercati aluatu`, sa vedeti daca s-a umflat destul pentru ca sa iasa cozonacul pufos.
Imi scot capul de sub perna(eu asa dorm, ma camuflez ca sa nu aud galagia din casa dimineata, cand se scoala toti sa plece pe unde au treaba, eu fiind casnic ma trezesc mai pe la 11-12, inca n-am servici, se intelege), deci imi scot capul si-o vad pe sor-mea aia mica a mea (care are 14 ani si pe care o iubesc enorm) cu laptopul` meu in brate si cu fata aia a ei de nevinovata,care m-a albit pe mine de cati nervi mi-a facut,abia astept sa se marite si sa pleca de-acasa,si deci o aud ca-mi zice incet:
-am o surpriza pentru tine,te scoli?…
``sa-mi bag…``,asta mi-a venit sa spun,adica atat a auzit ea,ca restul s-a pierdut sub perna unde m-am introdus iar…
Trece o clipa si iar ma impunge,de data asta mai apasat:
-daca te scoli n-o sa-ti para rau…
Scot iar capul si o reped:
-auzi? dispari la tine in camera,ca sa nu ti-o iei!
-deci vrei sau nu vrei sa cunosti o fata! se rasteste ea deoadata la mine.
Aici recunosc ca incepuse sa-mi capteze interesu`:
-ce fata,adica?
-da` imi dai cin`sute de mii!
-pentru ce sa-ti dau?
-daca iti fac cunostinta cu ea…
-la ora asta?
-pai da! ca-i pe net!
-sa vad! ii zic si imi intind gatu` dupa ecranu` la laptop…
Ea il fereste si o tine pe-a ei:
-da-mi cin`sute mai intai,n-o sa-ti para rau!
-da` e pe bune? nu ma minti,nu?
-you have my word…
-bine,ii zic,inchide ochii!
-Pai de ce?
-Inchide-i,ti-am zis!
Se stramba ea un pic,dar n-are incontro si se conformeaza,iar eu ma apuc si-mi scot ciorapul din picior,iau cin`sute de-acolo,ma incalt la loc si zic ``gata``, dupa care ea deschide ochii si se stramba iar:
-bleah! sper ca nu s-a luat mirosu`…
Apoi intoarce laptopul spre mine si-mi arata poza cu fata…
Ei bine, TPU, am 40 de ani,dar credeti-ma ca o bunaciune ca aia nu mai vazusem in viata mea,si ce bunaciune,fratilor! – sefa la toate bunaciunile de pe lumea asta,daca ma intelegeti,nici nu vreau sa spun mai multe,ca sunt astea micile pe aici si nu-i frumos.
-Deci sa-ti explic:ti-am facut cont aici,ai si avatar cum te visezi tu cand o sa ai iubita (daca o sa ai vreodata,ceea ce nu prea cred – no offence ) si plus un nume foarte tare – ``gentleman``, asta ca sa intelega fetele ca esti, bine`nteles, un gentleman – cum altfel? ...Ai inteles pana aici?
Parea simplu…
Apoi nu stiu cum naiba a simtit-o mama ca e la mine in camera,a intrat si s-a luat de ea ca e liliac de noapte si nu stiu ce i-a mai zis ea pe-acolo,apoi i-a tras o palma la cur c-a vazut ca tot comenteaza si-a trimis-o in camera ei,iar eu am ramas singur si neajutorat cu laptopul` si cu fata din poza…
Care poza s-a pierdut, ca nu mai stiu cum am apasat eu pe-acolo, fiind mai nepriceput in relatiile pe internet, adica pe internet in general si deci de aceea apelez cu speranta la voi si vreau sa va rog din suflet sa ma ajutati s-o gasesc din nou.Nu i-am retinut nici nick-name-ul ala sau cum s-o mai cheama el,ca n-am prea fost atent in momentele alea fiind orbit de frumusetea ei divina, dar stiu ca are la profil o poza mare-sexy, cum e ea intr-o rochie frumosa neagra, si pe care o descrie ca fiind superba si ca a dat pe ea 2 milioane, dar cred ca are nevoie de bani sau nu-i vine prea bine probabil, ca acum vrea sa scape de ea si s-o vanda – am inteles eu, adica asa scria…
Alte indicii nu mai am din pacate…
Vreau doar sa-i cer prietenia si sa-i scriu un mesaj.
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| AnonimRămân a răspuns:

Eu ţi-aş recomanda o consultaţie la capwinking rolling on the floor

33 răspunsuri:
| suităr a răspuns:

Sărry,n-avem nume.

| irinuk28 a răspuns:

Pai intreab-o pe sora ta cum a dat de ea pe internet.Noi nu avem cum sa stim, caci mai sunt o gramada de fete si site-uri, iar detaliile ce le-ai dat acum, pe mine personal nu ma ajuta deloc.Scuze.

| foxsilver a răspuns:

=))
Cred ca mi-ar place sa am prin casa astfel de personaje, mai ales una ca sor-ta =)).
Cu unii ca voi, nici filme de comedie nu mi-ar mai trebui!
Pai, cum a reusit iar sa te fraiereasca? Si de data asta cu o gagica de pe o reclama.
Adevarul e ca, buimac de somn cum erai...
Oricum, daca te framanta in continuare povestea asta, scrie fetelor de la " pupitru ", poate vor avea mila de tine, si iti vor spune cum o cheama. Desi, m-as mira sa afli vreodata =)).
Pana atunci, consoleaza-te cu poza ei:
http://www.tpu.ro/blog/?p=4655

P.S. Stau si ma intreb, daca n-o fi chiar vanzatoarea de la magazinul de
"ţoale TPU"

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru foxsilver):

Multumesc din suflet, mi-ai salvat viata...
Sa ma ia dracu`, daca mai inteleg ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru irinuk28):

Mersi oricum pentru raspuns.S-a rezolvat intre timp, m-a dumirit doamna foxsilver, sa-i dea D-zeu sanatate, ca are un suflet mare...
http://www.tpu.ro/blog/?p=4655

NOname
| NOname a răspuns:

Am intrat la Trivia/Amuzante special ca să dau de tine (cum ne-ai obişnuit după fiecare cont şters şi altul reinventat) şi nu m-am înşelat.
Eşti criminal! :))
Ce ţeapă frumoasă ţi-a tras iar aia mică (o iubesc şi aşa imaginară). =))

http://www.tpu.ro/beauty/ati-vazut-cum-arata-rochia-comunitatii-tpu/

Întreabă-le pe fete, poate e inclusă şi domnişoara în preţ. Recomandă-te ca UnGentleman şi promite-le să te porţi frumos cu ea. E cam singura ta şansă să faci vreo combinaţie şi să nu rămâi şi fără bani, şi fără bunăciune.;))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru NOname):

Am asa o presimtire ca pe asta o sa mi-l stearga Cristina de buna voie…

| irinuk28 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ahaaa,deci tu la ea te refereai. Buna alegere :p

| doreal a răspuns:

Doamne, asa am ras, aici a fost un sondaj cu o rochie, ce modele sa aiba rochia TPU, si au creat-o in urma voturilor de la oracol, domnisoara este manechinul? Oricum tare teapa, dar daca vrei rochia e la 200 de lei, dar tie iti face o reducere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru irinuk28):

Și să-i mai plătească vreo 500-600, așa, pentru deranj. laughing

| VerdeLila a răspuns:

Orice se vinde mai bine cu un model frumos, nu? (sa-ti ia ochii)
sunteti ca tom si jerry

| Seducatorul a răspuns:

Frate,te-a tepuit o fata de 14 ani, sa-ti fie rusinelaughing Iti dau un 6 chinuit pentru povestea ta fictiva!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Welcome back Cancelled!

Imi era dor de povestile cu sora-ta!

| irinuk28 a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Seducatorul):

Mersi pentru nota.Pe TPU, daca iti ei un 6, inseamna ca ai intrat in cursa pentru premiul 1 cu coronita – deci e minunat…
Povestea e chinuita pentru ca si pe mine ma chinuia un somn aprig, dar nu puteam sa adorm din cauza unora de deasupra mea care-l sarbatoreau pe unu` cu manele, sau poate ca se munceau sa-l dezvirgineze, ca prea striga ala intr-una ``haide ba, odata`` si ``hai Ioane, nu mai sta!``…
Abia spre dimineata pe la 5 s-a asternut linistea,au coborat toti pe scari frumos-pe rand,apoi au urcat inca o data tot asa gramada,dupa care au coborat din nou povestind care sa sune la taxiu`, iar eu m-am sculat din somnul cel de moarte si am plecat unde aveam treaba, unde nici bani n-am facut – mi-a mers ca dracu`; dar cel putin am primit de la tine nota asta satisfacatoare, care-i de altfel si singurul lucru ce ma satisface momentan, eu iubita neavand inca…
Dar lucrez la asta.
Multumesc anticipat pentru notele bune pe care o sa mi le inmanezi cu drag, pe viitor.
O zi frumoasa sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu tineam minte intrebarea aia a ta cu baiatul pe care l-ai amanat, habar n-aveam cine esti...
Tu ce tot ai de te schimbi asa?
Si ce vrea sa insemne ``lifeanddeath``?
Iar ma pui pe ganduri...

| sergiu90909 a răspuns:

Ce teapa ai luat marolling on the floor de la o fata de 14 anirolling on the floor)))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru doreal):

Pentru ce sa vreau rochia?
Sau te-ai aliat cu sor-mea (am inteles ca si tu ai 13 ani) si v-ati pus pe facut misto de mine?

| PaulMihai a răspuns:

Esti bun sa scrii povesti amuzante. Mi-a placut, I want more laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru irinuk28):

Da,fata,la ea ma refeream...
Stiu ca am facut o alegere buna,sunt un profesionist in ale femeilor,crede-ma.
Bine,acu` sunt singur, dar de foarte scurt timp, de un an-adica...
Mda...
Totusi, e un an...
Doamne! acu` realizez - cum am putut sta singur atata vreme?!
Of, ce greu mi-e...

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VerdeLila):

Da,suntem ca tom si jerry...
Ai fost simpatica la faza asta...

| AncaaStoica a răspuns:

Daca te-ai fii gandit macar un pic...sa ii zici surorii tale sa-ti dea la '' History'' sa vezi site-ul. -_-

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intrebarea am pus-o inainte ca sa-ti faci tu noul cont si inainte sa-l stergi pe cel vechi thinking
Cat despre schimbare...E BENEFICA-de aia o fac frecvent!
Acum sa nu-ti imaginezi cine stie ce happy
LifeAndDeath=viata si moarte-ce poate fi mai explicit?
Am trecut prin moarte si am ramas in viata(la propriu si FIGURAT)-asa ca am ales VIATA si am decis sa fiu mai PUTERNICA!
De aceea mai ''exist'' pe TPU pentru ca am INVINS!(viata)
Greu de inteles nu?
Stiu.Multi mi-o spun dar nu stiu si CAUZELE.

Sper ca nu te-ai gandit la ceva stupid cum ar fi sectele, emonistii sau stiu eu ce happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Atunci cand erai Kasandra am intrat pe la tine si am retinut intrebarea aia cu baiatul plus inca una despre care am mai vorbit noi...
Azi, cand mi-ai raspuns, am intrat din nou sa vad cine esti, ca nu-mi pica fisa, am vazut din nou intrebarea si asa m-am prins ca esti fata cu 7777 si cu florile-n glastra...
Nu m-am gandit la nimic stupid, dar recunosc ca m-ai speriat un pic...
intelegi tu de ce...
Asa sunt eu mai sensibil, ce vrei?

| Ancasx a răspuns (pentru anonim_4396):

.

| xxjanjixx a răspuns:

INTREAB-O PE SORTA CA NU SE ÎNTÂMPLĂ NIMIC! Numai sa nu-ți ceara bani din nou, ca ciorapul da faliment!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine de stiut happy
UnGentelelman sensibil happy

| vavitza a răspuns:

Uita-te la istoric. Acolo o s-o gasesti sigur.

| BiuL a răspuns:

Eu cred ca e o intrebare pusa la misto. E o lipsa de respect fata de noi cei care incercam sa ajutam cu un sfat o persoana care chiar are nevoie. Vii tu si ne irosesti timpul cu intrebarea asta tampita, pe langa ca e lunga, e si fara de raspuns... Nu te-ai gandit sa ne spui unde ai vazut profilul pe facebook, pe un site de matrimoniale sau pe site de anunturi daca tot vindea fata rochia, dar ne-ai pierdut timpul cu detalii despre sora ta, banii tinuti la ciorap si alte detalii inutile. Pe viitor incearca sa te limitezi la intrebari scurte si la obiecte si clare, caci pe bune irosesti din timpul nostru, timp pe care l-am putea folosi ajutand oameni care chiar au nevoie nu batrani in calduri care viseaza numa gagici. Nu stiu ce gagica normala la cat si cat de cat aratoasa s-ar combina cu un somer care la 40 de ani sta cu ai lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BiuL):

Ai mare dreptate, nici eu nu stiu ce gagica ar putea fi atat de proasta sa se combine cu un somer la 40 de ani…
Decat daca omu` are vreo 5 firme si e milionar in euro, dar nu si-a bagat cartea de munca pe 8 milioane, ca n-are rost…Si-atunci deci figureaza ca fiind somer…
In fine, asta e alta poveste, nu stam noi acum sa discutam despre taxe si impozite, salarii minime pe economie, asigurari medicale, state de plata semnate pe 4 milioane si bani primiti in mana 18, sau salarii fictive de patru`j de milioane,ca sa poti sa-ti iei credit de la banca de `jde`mii de euroi…
Lasam asta-deci,avem lucruri mai serioase de dezbatut aici,pe TPU,cum bine zici tu…
Ideea e urmatoarea:trebuia sa arunci o privire pe categorie, inainte sa raspunzi – proverbul nu-mi apartine, e imprumutat de la NOname…
La trivia/amuzante se pot posta glume, trebuia sa stii asta, ca vad ca ai contul` de prin 2011, inainte de Hristos…
Despre batranii in calduri la 40 de ani - vezi ce faci sa te tii de carte la facultatea aia unde esti tu, sa nu dai peste vreo`unu pe-acolo care sa nu vrea sa te treaca in sesiune, decat daca il lasi sa te mediteze de vreo 2 ori…
Mai multe nu-ti zic, dar te invit sa nu mai te bagi pe la intrebarile mele, pentru ca esti cam proasta…
Sa ma ia dracu`, iar am uitat sa fiu un gentleman…