| ζøvع a întrebat:

Cine a fost primul: oul sau gaina? raspunsul corect fundoii

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

Buna :]
Gaina, pentru ca Dumnezeu a facut gaina si apoi ea a facut oulhee hee

Oul nu s`ar putea dezvolta fara gaina care sa-l ingrijeasca, la fel ca la oameni.

Succes ^^

7 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Gaina a fost innaintea oului, am vazut intr-o emisiune pe discovery.

| Aylee a răspuns:

Deci primul a fost oul, deoarece a fost facut de un dinozaur, dinozaurul de terodactili, terodactilii de pamant etc etc

| soby47 a răspuns:

Cu siguranta! gaina! pentru ca in timpul invaziilor yeti, oul s-ar fi spart. corect?

| ζøvع explică:

O dam acum in dinozauri? pai la urmatoarele raspunsuri o sa imi spuneti despre invaziile yeti.laughing

| ζøvع explică:

IiErohime o avut dreptate! oul ca sa devina pui iar apoi gaina ar fi trebuit sa fie clocit, deci rezulta ca gaina o fost prima laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebare capcana.Pai gaina,caci daca ar fi fost oul ar fi fost pui mic, neajutorat, si nu ar putea sa se descurce.Cred ca e cea mai buna explicatie.

| sergiuo a răspuns:

CU SIGURANTA OUL!
un dinozaur a depus un ou din care a iesit un dinozaur mai evoluat
care semana cu o gaina. Acesta a crescut si a depus si el oua din care au iesit dinozauri care semanau si mai bine cu o gaina, si tot asa pana la gaina propriu-zisa.

sper ca te-am lamurit!