| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face daca ati castiga la loto? Credeti ca s-ar schimba caracterul vostru, sincer?

15 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Mi s-ar schimba blana, nicidecum caracterulhee hee

| anad a răspuns:

"Cand ai bani poti sa schimbi hainele care le porti, dar nu poti schimba caracterul"! Banii sunt cel mai mare "drog" al societatii, al oamenilor si nu cred ca nu-mi va influenta comportamentul. Cred totusi ca in bine!

| cretzufinish a răspuns:

Ce as face, aflu cand chiar o sa castig, cert e ca nu voi uita niciodata de unde am plecat. Voi fi cu un cont mai gras si atat. Nu vad legatura dintre cele doua, atat timp cat esti cu capul pe umeri.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu s-ar schimba nimic, as avea acelasi caracter insuportabil. imagineaza-ti daca as fi bogata.laughing

| Hombre a răspuns:

Caracterul ramane la fel, cu el te-ai nascut asa ramane, dar o sa il scoti la vedere mai mult.

| User a răspuns:

M-as imbogati, asta as face. Caracterul nu s-ar schimba.

| alessutz11 a răspuns:

Daca as castiga, le-as plati in primul rand mamei si tatalui meu ratele la banca. Apoi, caracterul nu stiu daca s-ar schimba, dar... om trai si om vedea.winking

| Floreenofficial a răspuns:

Pai n-as face nimic.Banii nemunciti se duc intodeauna pe apa sambetei...se alege parfu' de ei.

| irina20 a răspuns:

Bineinteles ca s-ar schimba si nu numai...
una e sa cobori cu capul plecat din dacie, mergand cu geamurile deschise, ochii cat cepele(de la curent)si maselele cat nucile...si e altceva cand cobori din Jaguar, clima, piele si nasul tau pe sus. of...

| Азбука a răspuns:

Caracterul nu are nicio treaba cu banii, nici nu se cumpara, nici nu se vinde... iar de imbunatatit, nici nu incape vorba.

| Ferenin a răspuns:

Mintiti aiurea, spune frate ca te-ai sparge in figuri ca ai face ca ai drege, toata lumea se ascunde in spatele unor afirmatii false.

| JsBeibDOLL a răspuns:

Da, normal, adica cu mai mulru bani privesc viata altfel, sunt mai nepasatoare, mai lenesa

| lovenotsex a răspuns:

Banii nu-s totul, dar banii au schimbat si vor schimba din ce in ce mai mult oamenii. Dar nu cred ca-mi va schimba caracterul. Iar la loto eu nu joc, iar multi "ce tare ar fi sa castig la loto", dar nu pun biletelaughing. A zis un user pe TPU "Loto e facut sa ia bani de la cei mai saraci, iar bursa sa ia bani de la cei cu mai multi bani"... Dar e bine sa visezi, dar sa nu traim din vise...

| Anonim_4797 a răspuns:

Nu cred ca mi s-ar schimba caracterul, doar situatia financiara.am scris "nu cred" pentru ca nu sunt sigura ce ar fi daca...nu m-as supara sa castig ca sa vad adevarul big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca a-si castica, a-si calatori prin toata lumea, a-si merge mereu la cumparaturi, a-si manca la restaurante de lux si a-si merge in croaziere. Iara o parte din bani(daca mai ramanelaughinglaughing), dar a-si face in asa fel sa ramana i-asi pune la banca ca sa traiesc din dobanda.La cersetori nu a-si da un leu! Decat alimente! Ca sunt smecheriwinkingDe caracter ar ramane la fel, dar ceva mai increzuta sa recunoastemlaughing)