| Me_5216 a întrebat:

Ce ati face daca ati castiga la loto?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aș investii într-un spital sau un azil de bătrâni ori un centru pentru copii.
Pa, pa.

| User a răspuns:

1. As lua banii.
2. M-as imbata ca porcu.
3. Casa, vila si masina smug
4. Banii care raman i-as imparti sa-mi ajunga vreo 80 de ani, astfel incat sa nu mai trebuiasca sa muncesc toata viata. Dobanda o dau la dusmanismug

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Probabil majoritatea ar spune ca ar dona banii chatterbox dar eu nu prefer sa fiu sincera. Daca as castiga premiul cel mare as cheltui o mare parte pe maruntisuri sa zic asa gen haine si accesorii, as pleca undeva in Europa sa vizitez orasele mari(Londra, Paris etc), poate as merge si prin tara sa vizitez ce e de vizitat. Le-as da bani alor mei sa renoveze casa, mi-as lua o chitara, l-as ajuta pe fratemiu sa-si ia o masina si daca mi-ar mai ramane bani i-as baga in banca sa-mi asigur viitorul cu niste studii in strainatate.Si nu in ultimul rand as face un adapost pentru caini pentru ca ador cainii.Cam atat dar sunt doar vise.

| anss23 a răspuns:

As cumpara doua case pe care le voi inchiria si toata viata daca as ramane somera as putea sa traiesc linistita.

| Kitty a răspuns:

In prima zi asa merge la cumparaturilaughing si mi-as lua de toate. Apoi as pleca in vacanta undeva, poate chiar in mai multe locuri, bineinteles nu singura, cu familia, prietenii, depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. n-aş povesti nimănui că am câştigat - rămâne doar între mine şi ai mei;
2.umplu golurile de la bancă/bănci;
3. mă apuc de construit "casa visurilor" (P+M) în Constanţa;
4. pun restul de bani deoparte şi cheltui din când în când pentru diverse utilităţi;
5. dacă e o sumă imensă, mai fac o casă de vacanţă în Harghita, sau oricum, undeva la munte, la o staţiune, în care să stea părinţii; îmi iau o maşină, am grijă de ai mei şi de frate-meu; le dau bani pentru tratamente (în străinătate). Şi dacă nu e o sumă imensă, îi ajut cât pot în problemele de sănătate cel puţin.
Cam astea ar fi priorităţile.