| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati face daca ati castiga la loto? Credeti ca s-ar schimba caracterul vostru, sincer?

15 răspunsuri:
| User a răspuns:

M-as imbogati, asta as face. Caracterul nu s-ar schimba.

| cretzufinish a răspuns:

Ce as face, aflu cand chiar o sa castig, cert e ca nu voi uita niciodata de unde am plecat. Voi fi cu un cont mai gras si atat. Nu vad legatura dintre cele doua, atat timp cat esti cu capul pe umeri.

| Hombre a răspuns:

Caracterul ramane la fel, cu el te-ai nascut asa ramane, dar o sa il scoti la vedere mai mult.

| Азбука a răspuns:

Caracterul nu are nicio treaba cu banii, nici nu se cumpara, nici nu se vinde... iar de imbunatatit, nici nu incape vorba.

lolita
| lolita a răspuns:

Nu s-ar schimba nimic, as avea acelasi caracter insuportabil. imagineaza-ti daca as fi bogata.laughing

| Barajag a răspuns:

Mi s-ar schimba blana, nicidecum caracterulhee hee

| lovenotsex a răspuns:

Banii nu-s totul, dar banii au schimbat si vor schimba din ce in ce mai mult oamenii. Dar nu cred ca-mi va schimba caracterul. Iar la loto eu nu joc, iar multi "ce tare ar fi sa castig la loto", dar nu pun biletelaughing. A zis un user pe TPU "Loto e facut sa ia bani de la cei mai saraci, iar bursa sa ia bani de la cei cu mai multi bani"... Dar e bine sa visezi, dar sa nu traim din vise...

| anad a răspuns:

"Cand ai bani poti sa schimbi hainele care le porti, dar nu poti schimba caracterul"! Banii sunt cel mai mare "drog" al societatii, al oamenilor si nu cred ca nu-mi va influenta comportamentul. Cred totusi ca in bine!

| JsBeibDOLL a răspuns:

Da, normal, adica cu mai mulru bani privesc viata altfel, sunt mai nepasatoare, mai lenesa

| alessutz11 a răspuns:

Daca as castiga, le-as plati in primul rand mamei si tatalui meu ratele la banca. Apoi, caracterul nu stiu daca s-ar schimba, dar... om trai si om vedea.winking

| Floreenofficial a răspuns:

Pai n-as face nimic.Banii nemunciti se duc intodeauna pe apa sambetei...se alege parfu' de ei.

| Anonim_4797 a răspuns:

Nu cred ca mi s-ar schimba caracterul, doar situatia financiara.am scris "nu cred" pentru ca nu sunt sigura ce ar fi daca...nu m-as supara sa castig ca sa vad adevarul big grin

| irina20 a răspuns:

Bineinteles ca s-ar schimba si nu numai...
una e sa cobori cu capul plecat din dacie, mergand cu geamurile deschise, ochii cat cepele(de la curent)si maselele cat nucile...si e altceva cand cobori din Jaguar, clima, piele si nasul tau pe sus. of...

| Ferenin a răspuns:

Mintiti aiurea, spune frate ca te-ai sparge in figuri ca ai face ca ai drege, toata lumea se ascunde in spatele unor afirmatii false.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca a-si castica, a-si calatori prin toata lumea, a-si merge mereu la cumparaturi, a-si manca la restaurante de lux si a-si merge in croaziere. Iara o parte din bani(daca mai ramanelaughinglaughing), dar a-si face in asa fel sa ramana i-asi pune la banca ca sa traiesc din dobanda.La cersetori nu a-si da un leu! Decat alimente! Ca sunt smecheriwinkingDe caracter ar ramane la fel, dar ceva mai increzuta sa recunoastemlaughing)