| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a întrebat:

Ce tampenii ati facut la scoala?

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Vai! Daca incep sa povestesc totul, ve-ti crede ca nu la scoala am fost ci la balamuc laughing.
Hm. nu voi uita niciodata cum mergeam eu cu o colega sa luam bere. Puneam in ghiozdan, intram in scoala si mergeam direct in baie. In fiecare pauza eram prezente in baie, multi se intrebau daca ne este rau. Nu puteam lua bere cu noi in clasa in timpul orelor [ desi am facut-o si pe asta ] si ne-am gandit sa o punem in cosul de gunoi, intr-o punga, ca sa nu o gaseasca nimeni. [ Doar cine ar cauta in cosul de gunoi, din baie? ].

Tot povestea cu berea continua la liceu. Am chiulit o ora, am mers intr-un parculet si cand am gustat eu o gura, hopa politia. Doi veneau pe o parte, unul pe cealalata parte [ ca sa nu avem pe unde sa fugim ] si unul ne astepta in masina. Toata pozna asta s-a sfarsit cu un politist care ne-a cerut numarul de telefon. Nu am primit nici amenda, pentru ca am inceput sa radem, sa glumim. La un moment dat, i-am spus unuia dintre cei 4 " Daca va scoatem la o bere, dupa ce terminati programul, nu mai primi amenda? ". Plus ca, unde incapeam sa ne duca sa sectie, inapoi la liceu, daca ei erau deja 4 in masina? Oare ne puneau in portbagajhee hee? Un politist ne invata cum sa facem, cand vom mai bea " pune-ti de acum pe langa bere si putina tuica.[.]" si explica el acolo. Insa noi " da, stim, stim! " laughing.

Alta poveste tot cand am chiulit. Am mers in fosta gradina zoologica. Dupa bere ni se facuse foame. Eram impreuna cu inca 2 colegi. Ei au plecat la un magazin si eu am ramas cu ghiozdanele. Cand au venit ei [ dupa muuulta asteptare ], eu aveam limba la 3 km in spate, si eram fugarite de cainii care umblau pe acolo. Mi-era mai mare dragul sa ii vad cum musca dintr-o paine lunga si aveau salamul, parizerul in mana cealalata.

Cand faceam orele dupa-amiaza, intr-o dimineata ne-am hotarat sa mergem mai multi colegi la o plimbare prin tot orasul cu rolele. Timpul a trecut si nu mai aveam timp sa ajungem acasa sa ne luam rechizitele. In ghiozdane noi avem papucii si cel mult 1-2 caiete. Dar asta nu ne-a oprit sa mergem la scoala. Ne-am asezat in ultima baca, cartile pe care le aveam ni le-au imprumutat ceilalti colegi. Unul inca avea rolele in picioare. Restul, noi, in loc de caiete in ghiozdan aveam role.

Cred ca cele mai frumoase intamplari sunt cand tragi un chiul de la ora.hee hee Multe, extrem de multe intamplari la care rad cu lacrimi am, insa nu este cazul sa le scru aici. Mai frumose par cand sunt povestite din gura unei persoane happy. Profesorii care erau. cum erau, pauzele, catalogul, testele... toate erau [ si sunt ] un motiv pentru care sa radem, sa vedem ceva frumos in ele.

33 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

I-am pus unei colege pe scaun un tampon, cand s-a intors de la ora de sport, s-a schimbat si s-a asezat cumintica in banca, am trimis-o la tabla sa ne arate un exercitiu la matematica, deh, era sefa clasei, cand, deodata ne-am trezit cu totii razand, ea nestiind de ce noi am avut aceasta manifestare, bineinteles se lipise tamponul de pantaloni,(stau astazi si ma gandesc de ce nu a simtit ca s-a asezat pe ceva)laughing(Always cu aripioare). Cate nazbatii am mai facut? Pai, nu le mai stiu numarulrolling on the floor

| ELD a răspuns:

Cu toate ca acasa le aveam cu prostiile, la scoala nu am facut tampenii.[eram un mini-angellaughing]

| alessutz11 a răspuns:

Am vorbit urat in fata profei de chimie despre care nici nu stiam ca e acolo laughing O colega imi pierduse telefonul si i-am zis "Sa-mi bag picioarele in tine, copil prost!". Profa m-a auzit si a zis ca am socat-o. Apoi, cand acelasi copil prost "recita" problema la fizica, a zis ceva de genu' : "Si vectoru' ma-tii cu toate originile tale tembele!". Profa m-a chemat si mi-a pus manualu' in mana si mi-a zis: "Da-i!" si eu de proasta am dat in profa rolling on the floor. Dupa aia, a luat catalogul si ne-a dat la amandoua cate una in cap. laughing Bine ca nu ne-a dat doi, da tot mi-a iesit media opt pe semestrul ala a naibii profa...

| Laurici :x a răspuns:

Pai intr-o ora, la sport jumatate de clasa nu s-a dus si am ramas in sala de clasa si ne-am batut cu apa apoi ne-am jucat [ca copii mici care nici nu stiau ce-s alea] cu absorbantele, le-am lipit peste tot laughing si am pus unu dn greseala sub catedra si cand s-a uitat profa de franca a intrebat cine l-a pus si a rasp un baiat eu si a luat profa ala si l-a lipit pe fata lui si apoi a luat catalogu si a plecat la jumatatea orei laughing iuiii laughingrolling on the flooram scapat si de oralaughing

| Диана a răspuns:

Pai sa vezi.
Intr-o zi cand trebuia sa invatam dupa amiaza, eu am uitat, si am venit de dimineata. laughing Si cum imi era lene sa ma car pana acasa, am ramas la scoala. Si am intrat in laboratorul de biologie, si am inceput sa ma uit pe acolo...''Sa explorez''hee hee Si din greseala am dat peste un schelet de ala si l-am dat jos! laughing Saracu', s-a dezmembrat tot. laughing Cand am vazut ce-am facut, l-am bagat intr-un colt, si-am sters-o. laughing Nu s-au prins ca eu am fost. Ha ha. laughing

| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> explică:

Va multumesc pentru raspunsuri si daca as putea v'as da la toti fundite.pacat ca nu se poate. I'am dat'o lui Lore ca mi-a sp mai multe intamplari.Deci am ras cu lacrimilaughing

| Deea_7266 a răspuns:

Noi eram clasa unita.Proistiile ca si pedepsele le primeam toti cei 28 de copii. Odata a venit am planuit ca pe ziua urmatoare sa vina unu din noi cu sos de rosii la scoalalaughing. Ziua urmatoare asa a si fost.Am turat sosu de rosii intr-o punga si unu din noi sia bagat picioarele acolo si a mers de langa cancelarie pana in clasa.Si a lasat urme rosii ca de sange apoi mai vine odata si le intinde pune si mainile ca si cum cineva ar fi tarat pe altcineva.Lam pus pe unu din colegii mei(alex)sa isi puna sos de rosii pe fata siu sa se puna langa catedralaughingapoi not toti neam pus putin pe fata pe bluza sau pantaloni iar eu m-am dus langa el si ma faceam sa incerc sal resuscitez.Vine profa de mate se uita in clasa si zice:,, Copiii sunteti bine ce ati patit?"mai ca ne umfla rasu se duce profa disperata la directoare noi neam gandit ca daca ne vede directoarea ne mananca asa ca repede am curatat prin clasa asa asa cum am putut numa vin directoarea profa de sport pshihiarul scolii sib asistenta sa vada ce am patit cand intra in clasa totu curat si noi in banci numa alex saracu mai avea sos de rosii pe tricou si pe blugi da nu se vedeabig grina luat-o dmn pshiatra pe dmn de mate si a duso la cabinet. Dupa vreo 3 sap profa a aflat avevaru si ne-a dat un 3 la purtare la fiecarelaughing

| JsBeibDOLL a răspuns:

Am facut ce ne'a zis profa, asta da tampenie in capu nostrulaughinglaughing

| MeGhosta a răspuns:

Am fost in clasa la unii si m-am ascuns sub bancile la unii(erau unite vreo 5 banci ca lucrau in"echipe")era ora de dirigentie si profesoara a plecat putin si eu am iesit.aia destramase bancile.si cand a iesit unu pe hol a intrat repede in clasa si a inceput sa tipe ca vine profa, eu nu stiam unde sa ma mai ascund si deodata am sarit pe geam de la etajul 1 pe un mini acoperis de la intrarea profesorilor.si miau inchis geamul(am stat acolo toata ora)dupa care a venit directoarea cu profa de langa clasa alaturata si cu profesoarea de la aia. a fost scandallaughingsi m-am ales cu spalarea culoarelor de la oa 8 pana la 1 x_x

| DarkRose a răspuns:

Cand trecusem clasa a 5. a ma jucam cu prietena mea...si ne. a trecut prin cap sa ii dam unui coleg pantalonii jos... Si eu ''m.am pus pe treaba'' si i.am dat pantalonii jos-in timp ce colega mea se amuza- si tocmai atunci trecea cel mai periculos prof din scoala si m. a vazut-draga de ''prietena'' a scapat basma-curata-. Era sa imi scada un punct la purtare dar m. a ''iertat''
P. S: chilotzeii lui erau dragutilaughing Glm nu ma dau in vant nici dp el sau chilotzii lui.
Sper ca v. a amuzat pov meatongue Byeeeee

| Bebelushaaː a răspuns:

laughing Printre multe alte prostii iti zic una big grin Iarna trecuta, m`am gandit impreuna cu cateva colege sa mergem in pauza sa ne luam o ciocalata caldalaughing Zis si facut. Ajungem la magazin si comandam 5 pahare love struck si pana s`a miscat tanti aia a trecut pauza si cand ne-am intors se sunase de vreo 10 minuteblushing iar noi treceam cu paharele de ciocolata calda in mana, foarte linistite prin fata cancelarieilaughing Si cand ajungem la intrarea elevilor gardianu ne astepta impreuna cu domnu` director. Amandoi foarte suparati ne intreaba ce vrem sa facem. iar o fata ii raspunde asa foarte calma: sa ne bem ciocolatile caldelaughing pe mine ma bufnea rasu blushing si pana la urma s-a enervat asa rau ca ne-a zis: ori aruncati alea la gunoi ori nu mai intrati! iar noi de nevoie ne-am dus la cos, facusem rand acololaughing si am mai luat acolo vreo 3-4 guri inainte sa o aruncam big grin
pupici

| ;x^..::pasTiluTza`))::...:x:x a răspuns:

Cand profa de geogra dicta nu stiu ce prostii.In mijlocu` orei eu am gandit cu voce tarelaughingsi am zis ''capsuna''. liniste totala si dintr`o data toata clasa, pana si profa, se radealaughing.

Saoo
Cand i-am zis la profa de eda sa isi lase chilotzii mai joslaughing[avea tanga si ii ridica pana la mijlocul spatelui x_x, cand se apleca se vedea totlaughing]

Sau cand mi`o cazut in timpul orei harta de pe perete in cap
si dira, care era profa de geogra, mi`o zis ca is needucata si daca nu o pun la loc in 2 min imi scade nota la purtarelaughingrolling on the floor (avea probleme saraca~x(laughing) si eu m`am luat in gura cu ea si nu stiu ce a zis da eu m`am enervat rau si m`am scapatlaughing
i-am zis ca daca nu tace odata ma arunk pe ea si o fac ''Scovarda''laughing(=clatita...ca sa si traduclaughing) Nu stiu de unde imi venise, da aveam o colega care nu era dintr`un sat si a pomenit intr-o zis cuvantul si eu.
si acum ma rad cand imi aduc amintelaughingrolling on the floor

| wizopo a răspuns:

Nici una.

| Sorinella20 a răspuns:

Eu nu am facut nicio tampenie, dar pisica mea da... a venit dupa mine la liceu (fara sa mi dau seama) si in timpul orei de engleza la care aveam o profa super exigenta, pisica a intrat pe geam si a venit exact la mine. M-am inrosit la fata, astfel ca toata lumea si-a dat seama ca pisica era a mea. A fost penibil si totodata destul de amuzant! Am ras o luna pe baza acestei intamplari

| Mara15 a răspuns:

Am rupt catedra...DE 3 ORI! Iti dai seama. laughing

| Roz a răspuns:

A fost odata in ora de mate cand colega mea de banca mi-a spus o gluma si am inceput sa rad, si pur si simplu nu ma puteam oprilaughingprofu m-a chemat in fata clasei dar eu radeam mai tare si toty ceilalti colegi se holbau la mine cum ma inrosisem de ras parca eram scapata de la nebunilaughing)

| Dania Meitoiu a răspuns:

Eu nu fac prostii, dar stiu unele pe care mi le-a spus stra-bunica-mea la scoala cand era mica... deci
a pus un matz in sertarul de la catedra si cand a deschis sertaru, i`a sarit matzu in fata profesoarei
a pus matura deasupra usii si i-a cazut in cap profei
a luat-o la bataie (ea cu ink un coleg) pw o profa care tot timpu statea la geam ca ii venea iubitu si urm examenele si nu ii invata nimic... el statea de 6 si ea o umfla
si cam atat

| Dania Meitoiu a răspuns:

Aa... si eu odata am inceput sa rad in timpu orei de rom cand un coleg a sp intr-o poveste reala ca s-a dus cu niste prieteni sa urm ursu din padure

| alexutza222 a răspuns:

Eu nu fac traznai dar... iti povestesc una a unui coleg
trebuia sa inceapa ora de geogra si un coleg mai nesimtit s-a enervat ca a ''uitat sa-si faca tema si nu avea de unde sa o copie'' si a aruncat o cutie de lapte pe geam, si cutia a cazut in cap la o baba laughingrolling on the floor si triga baba '' ce cls sunteti voi?'' si vine alt '' destept si striga 7-a B''
A doua zi vine directoarea cu diriga '' mai copii mai ce ati mai facut acu aruncati cu lapte in cap la oamenilaughing si an inceput sa radem.

Baiatului respectiv nu i-a facut nimic dar la cert si a fost tare amuzant scuze daca nu am povestit fff bine dar mor de ras!laughingrolling on the floor:*

| gabriella_1970 a răspuns:

Clasa mea a acuzat-o pe profa de franceza ca joaca intr-un film porno.laughingSi s-a iscat un scandal in toata scoala, iar profesoara a plecat la scurt timp.Nu era ea in film, si s-a dovedit asta.Pacat,imi placeasad

| NoName0206 a răspuns:

Intr-o zi tocmai s-a sunat la ora. aveam dirigentie si cum noi nu aveam ce sa facem in asteptarea profesorului, tot mergeam si deschideam usa laughing si merge o colega si deschide usa asa tare si asa ii da una la diriga in fata laughingrolling on the floor vine diriga in clasa: Mai, mai care a fost ala?!?!?!?laughinglaughing noi nu am zis nimiclaughing

| Slow a răspuns:

Noi cand faceam prostii, facem in gasca. Imi aduc aminte cateva. Aveam doi profesori mai "indulgenti". Profa de bio si profu de geogra. Inainte de bio scoteam intrerupatoarele, pentru ca aveam ora de la 7 la 8 seara si era intuneric total, iar baietii fumau pe geam. Iar la geogra puneam praf de creta pe scaun sau balonase din alea care scot sunetul asemenea unui vant laughing si multe altele.majoritatea au fost facute in generala. faini ani laughing

| swet girl 22 a răspuns:

Ace pe scunul profului de mate si dirigintei, guma in par profei de logica care avea un par mare si stufos si cu guma ai statea ok, chiulu de la ore cu colegii la bar sa ne bem cafeua, vreo 2 luni nu faceam ore de la 8 la11 ca nu aveau cu cine, pana au venit la scoala parinti

| *.*.*.Punky love .*.*.* a răspuns:

Am scris pe bancii.in rest, ingeras

| DarkBlood32 a răspuns:

Venea femeia de serviciu din baie cu ditamai sacul de gunoi si din neatentie i-a cazut sacul de gunoi pe holul scolii si erau pe jos numai tampoane folosite iar veneau unii elevi si o ajutau pe acea femeie sa stranga tampoanele alea de pe jos. @_@

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am înscenat o crimă pe catedră înainte de ora de engleză. Profesoara de engleză e cea mai dură şi colegul "mort" a primit 1 catalog şi o agendă după cap dar date cu toată puterea ei big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu sunt asa experta la facut tampenii, da' colegii mei sunt asilaughing

Noi avem in fiecare an niste campionate de fotbal si copiii dintr-o clasa nu stiau cum sa faca sa scape de ora ca sa mearga sa isi sustina echipa.Asa ca au dat cu spray de muste si alte lucruri "parfumate" in clasa ca sa nu poata sa stea profu acolo.laughing
Bineinteles ca ora s-a mutat in alta clasa si tot nu au putut sa plece sa faca galerielaughing

Alta data, era sfarsitul anului scolar.Afara era cald asa ca profa de sport a iesit cu catalogul afara ca sa incheie mediile la o clasa.Sus la etaj era unu' cu baloane cu apa.Si bineinteles ca un balon cu apa a ajuns direct pe cataloglaughing
S-a lasat cu scandal mare, toate notele, mediile erau sterse:-s
Profii or vrut sa ii scada media la purtare, da' pana la urma a scapat.

Sau intr-o zi alerga pe hol un copil. Unu' a vrut sa ii puna piedica.Ala s-o ferit si piedica o luat-o o profa care trecea pe acolo.laughingSi i-o mai si rupt ciorapiirolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neam dat cu capul de usa si am scos usa din balamale.

Am chiulit de la ora de muzica, ca cica ii era unei colege rau si am stat toata ora la baie si profa mai trimitea din cand in cand pe o fata sa vada cei cu noi si noi imediat cum auzeam sunete de pasi intram in baie si aia scotea sunete ezact ca si cum ar vomita.

L-am imbatat pe profu de isto si ne-a pus la toti 10 cica stim cum sa facem un om sa se simta bine.

Tot lu' profu de isto am hotarat sa ii desenam mustati.Asa ca eu cu inca doua colege(asta a fost si meritu lui ca a adormit)ne-am pus pe treaba ele doua au inceput sa-l mangaie, sa-l pupe pe urechi, sa-l dezmierde si eu urcata pe catedra(cu blugi pana la jumatatea fundului, in rest erau chiloti si am facut si prostia sa mi iau roz) incepeam sa-i fac mustati de hitler si barbita.Saracu,2 saptamani numai asa a venit la scoala.Cica il prindea.

Am facut discoteca in clasa.La ora de desen.Am pus Snopp Dogg si am dansat cu baietii de parca eram impreuna.

In a6-a mie imi placea de un coleg si ne-am cerutvoie la baie amandoi.Noi langa baia elevilor avem si baia profesorilor.Ne-am dus in baia profesorilor, am inchis usa si am inceput sa ne sarutam. Ale au fost cele mai bune saruturi din viata mea.

La ora de desen avem una care intra cu ochii inchsi in clasa pana se aseaza la catedra si catalogu il ridica in sus dupa aceea deschide ochii.Si noi am hotarat sa il punep pe tocilaru clasei sa spuna la fiecare absent pana cand ajunge la el. El fiind ultimu.Si asa am facut.In ziua aceea ne-am ales fiecare cu absenta si cate un 2.

Noi avem diriga de chimie, si cealalta clasa de istorie.Eu cu unu din clasa aia am facut schimb si eu m-am dus in clasa lor cand aveau chimia si el in clasa mea cand avem istoria.Doamne,ce prapad a fost pe noi atunci.

Noi stiti ce facem in ora de geo? Barfim chilotii profei. Ce culoare sunt, ce model, daca au danteluta...Asta fac fetele, baietii discuta despre sutien.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimimc draga tu?