| Ghost_2224 a întrebat:

Daca dragostea e oarba, cum putem crede in dragoste la prima vedere?

8 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Nu crezi ca e categoria gresita?

| Musique a răspuns:

Deschizand un ochii

| AndutzaAndu a răspuns:

Păăiii...prima dată te îndrăgostești nebunește și de la dragostea aia, orbești de atâta dragoste.
Are și un dezavantaj dragostea asta, of, of, bine că nu surzești...

Răspuns utilizator avertizat
| CoquineNoire a răspuns:

Dragostea la prima vedere este oarba, pentru ca vedem doar ce ne place.

| DianaPaula14 a răspuns:

Asta chiar e o dilema

| PinkTerror a răspuns:

Deci... dragostea e oarba ca a primit niste spini de trandafiri gratie nebuniei dar asta e alta poveste. ideea este ca dragostea la prima vedere este doar dorinta, pasiune pura si atat... nu poti iubii pe cineva pe care nu respecti, langa care stai DESI ii stii toate defectele. asta e iubirea restul e doar fluffy thingsbig grin

| Raphael a răspuns:

Probabil cu ajutorul feromonilor...