| GabrielaCriss a întrebat:

Cine crede de aici in dragoste la prima vedere?

12 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Eu.
Povestea dragostei la prima vedere,oricat de rara si exceptionala este,exista.
Si poate ca eram si eu sceptica,daca n-as fi vazut-o petrecandu-se in fata mea.
Eram la munte, un grup de prieteni, care perechi, care nu. Dupa ce urcasem toata ziua, am ajuns tarziu dupa-masa la cabana.Rapusi de oboseala,ne-am lasat cu totii rucsacele pe terasa cabanei,si ne-am asezat care pe unde am apucat.Un barbat strain de grupul nostru,se uita insistent la o prietena de-a noastra,i-a zambit si a intrat in vorba cu ea,pe munte toata lumea se saluta reciproc si "prieteniile" se leaga imediat.I-a adus apa, s-a asezat langa ea si nu s-a mai dat dus de-acolo...
Pe scurt, sunt si azi impreuna, de atunci, si au trecut 9 ani.
happy
Eu cred in dragostea la prima vedere.

| RAY a răspuns:

Eu cred in iubire in prima vedere daca ai bani fata de oricine

| sofisis a răspuns:

Si eu cred in dragoste la prima vedere. Eu m-am indragostit din prima zi de cel care acum imi e logodnic.

| Dariusuu a răspuns:

Nu cred in asa ceva. Cred in atractie la prima vedere happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea e ceva mult prea complex, nu poti spune ca iubesti pe cineva doar dupa ce l-ai vazut. Dragostea necesita timp, necesita cunoastere. Aia ce simti la prima vedere e o simpla atractie fizica si nimic mai mult. Nu poti spune ca iubesti pe cineva si de fapt nu sti nimic despre acea persoana.

Răspuns utilizator avertizat
| BlueViP a răspuns:

Eu cred!
Am trait-o si o traiesc.
Eu si prietenul meu ne-am vazut, ne-am placut si acum avem o relatie de aproape 11 luni. Suntem impreuna din a doua zi de cand ne-am cunoscut.

| SebastianCMT a răspuns:

Eu!

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaCriss explică:

Va multumesc la toti toate raspunsurile au nemaipomenite.

| assasins a răspuns:

Dragostea la prima vedere este cel mai frumos lucru posibil

| Braga_Daniela_1998 a răspuns:

Nu cred in dragoste de la prima vedere! poate exista o simpatie exterioara, adica sa iti placa trasaturile fizice le unei persoane, m dar nu si sa te indragostesti. Pentru a te indragosti, ai nevoie cu muuuult mai mult timp decit o simpla privire.