| Phantom a întrebat:

Daca dragostea e oarba, cum putem crede in dragoste la prima vedere? funda happy

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Nu prea multi cred in dragoste la prima vedere deoarece nu oricine e capabil sa invete alfabetul Braille.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Vad ca-ti plac jocurile de cuvinte.
Si oricat de descreierat pare,tocmai fiindca dragostea e oarba,exista oameni care cred si traiesc cu dragostea la prima vedere.
Dragostea la prima vedere e chimie pura,feromoni care corespund total partenerului de flirt si te trezesti indragostit inainte sa intelegi ce ti s-a intamplat! Nu conteaza pe cine ai in fata ta,cine e el/ea,de ce,cum s-a intamplat asta,dragostea e oarba!
Si,tocmai pentru ca e oarba,ti se "pune pata"pe cele mai nepotrivite persoane, pe care le vezi pentru prima oara in viata si te trezesti facand planuri de fericire eterna cu o necunoscuta/necunoscut!
Nu are importanta ca vor tine o noapte, o saptamana sau o vacanta!
E dragoste la prima vedere!

| Klepto a răspuns:

Nu exista dragoste la prima vedere, doar "vreau sa te am in patul meu, ca ma exciti."

| bia0000 a răspuns:

Se numeste "dragoste la prima vedere" chimia care se instaleaza intre cei doi, este o atrctie fizica nimic mai mult...si dragostea e oarba pentru ca mereu te indragostesti de omul nepotrivit!

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Deci eu nu cred in dragoste la prima vedere.straight face mai bine ma uit si de 2 3 4 56 ori la persoana,, care incearca sa-mi fure inima'' decat sa regret toata viata pe urmaoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea asta la prima vedere e oarba laughing, dupa parerea mea.
E atat de mare atractia si se activeaza PEA'ul, si nu mai sti de tine, vezi parteneru perfect. oh go on