| dulcenina_3159 a întrebat:

Crede-ti in dragoste la prima vedere... love struck?

Răspuns Câştigător
| Alex99_5691 a răspuns:

NUU pentru ca sa spunem ca tu vezi un baiat arata bine, e frumos toate alea are chestia aia mare caci la unele fete si asta conteza... poate tu te indragostesti da nu de el ci de aspectul lui... daca e fff prost si nu stie nimic? o sati mai placa?

16 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Daa.

| harciog a răspuns:

Daca crezi in dragoste nu se mai pune problema cum vine caci toate caile ii sint deschise.

| Mao a răspuns:

Nu, şi asta probabil din cauză că nu mi s-a întâmplat niciodată.
@Dizz, dacă nu ai observat, ţi se cere părerea, nu să dai copy - paste de pe net.
Uite aici continuarea de la ce a zis Dizz : http://www.util21.ro/despre-femei/iubire-dragoste-la-prima-vedere.htm.

| andrada a răspuns:

Da

| VacutzaRoscata a răspuns:

Nu,aia e doar atractie fizica

| EuOO a răspuns:

Da, iar dovada este că m-am îndrăgostit pe loc de cel cu care sunt şi acum. Nici nu ştiu ce mi s-a întâmplat, dar până când nu l-am întâlnit, nu credeam în aşa ceva. Acum o fac şi am şi dovada!hee hee

| Dizz a răspuns:

Chiar şi cei care nu credeau în dragostea la prima vedere îşi recunosc înfrângerea atunci când sunt sagetati de Cupidon. Dragostea la prima vedere depăşeşte logică, raţiunea şi nu poate fi controlată. Nu l-ai văzut niciodată, nici măcar nu e "genul tău", dar este suficient un zâmbet sau o privire fugară pentru că viaţă să ţi se schimbe. Simţi că nu mai eşti tu însăţi. Ai impresia că îl cunoşti de-o viaţă, iar soartă v-a pus faţă în faţă în jocul dragostei. Şi totuşi dragostea la prima vedere există. Unii o pun pe seamă hormonilor sau a câmpurilor bio-magnetice care ne învăluie pe fiecare. Alţii cred că este scris în stele să ne îndrăgostim subit şi irevocabil de cineva. Cele mai multe fete vorbesc de fapt despre atracţie fizică. Aşa încât, probabil că dragostea la prima vedere este în strânsă legătură cu ceea ce aştepţi de la o relaţie. Dacă vrei să te distrezi cu băiatul frumos care îţi face ochi dulci, poţi s-o faci fără regrete, dar să nu aştepţi mai mult de atât. E posibil că atunci când îl vei cunoaşte mai bine să-ţi dai seama că nu va potriviţi sau că discuţiile cu el te plictisesc sau enervează. Dacă eşti o fire conservatoare, raţională, care se implică foarte mult, nu te arunca în braţele lui, pentru că poate fi destul de riscant. Este posibil să meargă şi să fiţi împreună toată viaţa, dar nu exclude nici contrariul. :*

| KissSummer a răspuns:

Nu am intalnit`o pana acum, dar ce mi s`a intamplat acum 2 ani nu cred ca pot numii dragoste la prima vedere, eram cu un baiat pe o banca si intamplator a trecut baiatu` [cu care sunt acum], pe langa noi, nu stiam nimic desp el nici nu m`am prea uitat la el, dupa 2 ani ne-am intalnit intamplator la o parada si de atunci suntem impreuna de ap 5 luni.love struck oricarui i se poate intampla.happy

| Colla a răspuns:

Nu.

| annammaryya a răspuns:

Dap

| InnocentSmile a răspuns:

Da,dc nu?
adica este normal sa se intample ca un barbat si o femeie sa se vada pentru prima oara in viata si sa fie destul pentru a se iubi:*
stiu ca sunt cazuri mai rare, dar sunt!

| deea237 a răspuns:

Da

| Justme_5871 a răspuns:

Aia este atractie

| CASANDRAAAAAAAA a răspuns:

Da! nu ti s-a intamplat sa vezi un baiat pe strada si sa-ti placa de el instantaneu?